عصر بازار

افزایش وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا از امروز

عصر اعتبار- قرارداد آتی، توافق نامه‌ای مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در زمان معین در آینده و باقیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد براساس توافق نامه‌ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده است، صورت می‌گیرد که در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می‌شود.

افزایش وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا از امروز
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از سنا، وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا از امروز (‌شنبه 19 خرداد ماه) در بورس کالا افزایش خواهد داشت.

  مطابق با بند 11 مشخصات قرارداد آتی سکه بهار آزادی طرح امام در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی سکه طلا و با توجه به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر، از امروز (‌شنبه، 19 خردادماه جاری) پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه برابر 23 میلیون ریال به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع 68 میلیون ریال تعیین می‌شود.

  این گزارش می‌افزاید: قرارداد آتی، توافق نامه‌ای مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در زمان معین در آینده و باقیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد براساس توافق نامه‌ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده است، صورت می‌گیرد که در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو