عصر بازارمدیران خودرو

رئیس کمیته تخصصی طلا و جواهر خبر داد:

سکه ۴۵۰ هزار تومان حباب دارد

عصر اعتبار- رئیس کمیته تخصصی طلا و جواهر با اشاره به علت رشد شدید قیمت طلا و سکه طی روزهای اخیر گفت: قیمت هر سکه تمام بهار آزادی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان حباب دارد.

سکه ۴۵۰ هزار تومان حباب دارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای با بیان این که افزایش تقاضا در چند روز گذشته سبب شده که قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کند افزود: پول های سرگردان با ورود به بازار طلا و سکه سبب افزایش تقاضا و به دنبال آن افزایش قیمت شده است.

  این فعال بازار طلا و جواهر ادامه داد: قیمت جهانی طلا دیروز در هر انس 1300 دلار و امروز 1295 دلار بوده و قیمت ها امروز نسبت به دیروز اندکی کاهش داشته است.

  کشتی آرای افزود: دیروز قیمت سکه تمام بهار آزادی به 2میلیون و 480 هزار تومان رسید و قیمت آن امروز به 2 میلیون و 440 هزار تومان رسیده است نیم سکه امروز یک میلیون و 212 هزار تومان و ربع سکه 791 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 204 هزار و 500 تومان به فروش می رود.

  رئیس کمیته تخصصی طلا و جواهر افزایش تقاضا در بازار و همچنین نوسانات قیمت دلار را مهم ترین عوامل افزایش قیمت طلا و سکه دانست و گفت: قیمت طلا در بازار حباب ندارد اما قیمت هر سکه تمام بهار آزادی بین 400 تا 450 هزار تومان حباب دارد.

  وی در خصوص تاثیر پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی بر بازار گفت: سکه هایی که در سررسید یک ماهه تحویل داده شدند تاثیر عمده ای بر بازار داشتند و حباب قیمتی را از بین بردند ولی هنوز سررسیدهای بعدی برای سکه نرسیده است.

  کشتی آرای در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر حراج سکه می تواند در کاهش قیمت ها موثر باشد گفت: بانک مرکزی وظیفه کنترل و نظارت بر قیمت سکه را برعهده دارد و در صورتی که سیاست بانک مرکزی باشد و همچنین به نفع اقتصاد کشور باشد حتما حراج سکه هم انجام می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی