عصر بازار

با اعلام موسسه تحقیقاتی «ارنست اند یانگ» ؛

پاریس جذاب ترین شهر اروپا برای جذب سرمایه گذاری شد

عصر اعتبار- پایتخت فرانسه برای اولین بار در ۱۵ سال اخیر به عنوان جذاب ترین شهر اروپایی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی شد و لندن در جایگاه دوم قرار گرفت.

پاریس جذاب ترین شهر اروپا برای جذب سرمایه گذاری شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بررسی موسسه تحقیقاتی «ارنست اند یانگ» نشان می دهد که برای اولین بار در 15 سال اخیر، پاریس گوی سبقت را از لندن در جذب سرمایه گذاری روبوده است و جذاب ترین مقصد برای سرمایه گذاران خارجی ها در اروپا شناخته می شود.

  بر اساس این تحقیق، پاریس با جذب 37 درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی موفق به کسب رتبه نخست در اروپا شد که البته تاثیر برگزیت و سیاست های «امانوئل مکرون» رییس جمهور فرانسه در این باره بی تاثیر نیست.

  بریتانیا در سال 2017 میلادی مقصد اول سرمایه گذاری مستقیم خارجی بود و از مجموع 6 هزار و 653 پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی جدید در اروپا، یکهزار و 205 پروژه آن در بریتانیا کلید خورد و بعداز آن آلمان و فرانسه هر کدام به ترتیب دومین و سومین شهر جذاب اروپایی برای سرمایه گذاران خارجی معرفی شدند.

  البته میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در فرانسه در سال 2017 میلادی در مقایسه با سال 2016 حاکی از رشد 31 درصدی داشت؛ در حالیکه بریتانیا 6 درصد رشد سرمایه گذاری در سال 2017 میلادی ثبت کرده است.

  بر پایه این گزارش، شهرهای لندن، برلین و فرانکفورت به ترتیب در جایگاه دوم تا چهارم در این تحقیق جدید قرار گرفته اند و همچنان لندن متاثر از برگزیت است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو