عصر بازار

صدور حکم بازداشت رییس بانک جی پی مورگان آمریکا

عصر اعتبار- یک قاضی مکزیکی دستور بازداشت رییس یکی از شعب بانک جی پی مورگان آمریکا در مکزیک را به اتهام کلاهبرداری صادر کرد.

صدور حکم بازداشت رییس بانک جی پی مورگان آمریکا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، یک قاضی در مکزیک حکم بازداشت رییس شعبه بانک سرمایه گذاری جی مورگان آمریکا را در مکزیک به اتهام کلاهبرداری در ارتباط با اعطای وام در سال 2007 میلادی به یک شرکت ساخت و ساز مکزیکی با نام BVG World صادر کرد.

  در همین حال «ادواردو سپیدا» تقریبا 30 سال است که در جی پی مورگان فعالیت دارد و از سوی شرکت ساخت و ساز BVG World متهم به کلاهبرداری در ارتباط با اعطاء خط اعتباری از سوی این بانک بمنظور سرمایه گذاری است که در زمان بحران مالی به این شرکت مکزیکی داده شده بود.

  البته جی پی مورگان در بینانیه ای که توسط ایمیل منتشر شد، اعلام کرد که وکلای این بانک درحال بررسی این موضوع هستند و «سپیدا» از اطمینان کامل در نزد جی پی مورگان برخوردار است.

  شرکت BVG World  در بیانیه ای اعلام کرد که در ماه می سال 2007 میلادی 87 میلیون دلار از جی پی مورگان وام دریافت کرد و بعد موافت کرد که املاک خود را به عنوان ضمانت برای وام خود در نزد این بانک به عنوان سپرده قرار دهد و قرار شد تا سال 2012 میلادی در صورتیکه این شرکت قادر به تسویه حساب کامل با جی پی مورگان نبود، این بانک آمریکایی به اندازه طلب خود زمین های این شرکت مکزیکی را بفروشد و ما بقی را به BVG World برگرداند.

  اکنون وکلای این شرکت مکزیکی اعلام کردند که جی پی مورگان هیچگاه قصد فروش املاک که در نزد این بانک است را از آن سال به بعد نداشته تا دارایی های BVG World را آزاد کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو