عصر بازار

ساماندهی صندوق های خانوادگی در بانک قرض الحسنه مهر ایران

عصر اعتبار- بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف حمایت از صندوق های خانوادگی و سازماندهی بهینه آنها و تشویق عموم مردم به مشارکت جمعی و تقویت بنیه مالی خانواده ها اقدام به ایجاد اندوخته خانواده مهر ایران نموده است.

ساماندهی صندوق های خانوادگی در بانک قرض الحسنه مهر ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، در این برنامه، همانند صندوق‌های رایـــــج در میان خانـــــــــواده‌ها، اعضـــا با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس انداز، بواسطه هم افزایی و حمایت بانک، از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.

  بانک قرض الحسنه مهرایران در این طرح با هم افزایی مالی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایتی، بر خلاف روال مرسوم در صندوق های خانوادگی که صرفاً از محل سهم اندوخته اعضاء اقدام به پرداخــــت مبالغ تجمیـــــــعی به اعضا می نمـــــایند، میزان دریافتی افراد صندوق را تا دو برابر افزایش می دهد.

  در این راستا، اعضا می توانند در یکی از 4 گروه تعیین شده حسب درخواست متقاضیان و بر حسب تعداد افراد خانواده اعم از بستگان درجه 1 و ... شرکت نمایند.

  مبلغ سهم اندوخته در ابتدای دوره حسب نظر متقاضیان تعیین شود که در طول دوره ثابت خواهد بود و مدت زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، 10 مرحله به صورت مستمر و ماهیانه می باشد.

  شروع پرداخت تسهیلات بانک از ماه چهارم (پس از دریافت سهم اندوخته ماه چهارم تمامی اعضا) می باشد و به صورت ماهیانه (10 فقره تسهیلات در 10 ماه متوالی) به عضو و یا اعضای معرفی شده با مدت زمان بازپرداخت 22 ماه اعطاء می شود.

  گفتنی است، درصورت عدم برداشت مجموع مبالغ مربوط به سهم اندوخته دریافتی اعضا، امکان اعطای تسهیلات مجدد همانند شرایط قبلی فراهم می باشد . لیکن درصورت عدم تمایل به ادامه همکاری، پس از اتمام پرداخت سهم اندوخته تمامی اعضا(طی10ماه)، هریک از اعضا می تواند با تسویه تسهیلات نسبت به دریافت سهم اندوخته خود اقدام کنند. بدیهی است در صورت تمایل هریک از اعضا، استمرار همکاری به صورت فردی نیز مطابق شرایط قبلی امکان پذیر می باشد.

  شایان ذکر است، مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در هرماه بر اساس رابطه زیر محاسبه می گردد:

  2 × مبلغ سهم اندوخته ماهیانه× تعداد اعضا = مبلغ تسهیلات پرداختی در هر ماه

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو