عصر بازار

هشدار دوباره WTO نسبت به تبعات جنگ‌های تجاری آمریکا

عصر اعتبار- رییس سازمان تجارت جهانی (WTO) هشدار داد اگر منازعه تجاری میان آمریکا و سایر کشورها تشدید شود، تاثیر منفی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت و شاخص‌ها نشان می‌دهند چنین اتفاقی روی داده است.

هشدار دوباره WTO نسبت به تبعات جنگ‌های تجاری آمریکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، روبرتو ازوِدو، رییس سازمان تجارت جهانی در پاسخ به اینکه آیا ریسکی برای اقتصاد جهانی وجود دارد به نشریه اقتصادی هندلزبلات آلمان گفت: قطعا این طور خواهد بود. اگر اختلافات تجاری تشدید شود، ریسک رکود جهانی وجود دارد و ما در حال حاضر نشانه‌هایی از آغاز فرایند نزولی را مشاهده می‌کنیم.

  بر اساس گزارش رویترز، وی گفت: ادامه مذاکرات برای اجتناب از تشدید جنگ‌های تجاری حائز اهمیت است.

  رییس سازمان تجارت جهانی پیش از این نیز هشدار داده بود تصمیم رییس جمهور آمریکا برای وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم ممکن است تلافی سایر کشورها را برانگیخته و به پیامدهای پیش‌بینی نشده‌ای منجر شود.

  دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به بهانه امنیت ملی، تعرفه 25 درصدی را برای واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی را برای واردات آلومینیوم از سایر کشورهای جهان اعلام کرده است. تصمیم رییس جمهور آمریکا کشورها را واداشته به دنبال معافیت از این تعرفه‌ها یا اعمال تدابیر تلافی‌جویانه باشند. رییس جمهور آمریکا حتی به سازمان تجارت جهانی نیز تاخته و این دیده‌بان تجارت بین الملل را یک فاجعه خوانده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو