عصر بازارمدیران خودرو

سرمایه‌گذاران منتظر آغاز جلسه فدرال‌رزرو؛

سهام آسیایی یک گام به عقب برداشت

عصر اعتبار- روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند که در اواخر امروز برگزار می‌شود، سهام آسیایی افت کرد.

سهام آسیایی یک گام به عقب برداشت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، روز چهارشنبه، درحالی‌که سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند که در اواخر امروز برگزار می‌شود، سهام آسیایی افت کرد. سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که در این دیدار سرنخی از تعداد افزایش نرخ بهره این بانک در آینده به دست آورند که می‌تواند بر رشد اقتصاد جهانی و درآمدهای شرکت‌ها تاثیرگذار باشد.

  همچنین، پیش از روز جمعه، که طبق اعلام واشنگتن لیستی از کالاهای چینی، به ارزش50 میلیارد دلار اعلام خواهد شد که برای آنها تعرفه‌ای 25 درصدی وضع شود، مناقشات تجاری بین ایالات‌متحده و چین، دوباره اوج گرفته است.

  طبق معاملات پیش از ساعات رسمی، در بازارهای اروپا، همه شاخص‌های مهم شامل فوتسی انگلیس، کاک فرانسه و داکس آلمان، نسبت به روز گذشته بدون تغییر یا با رشدی اندک باز می‌شوند.

  گسترده‌ترین شاخص سهام اسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی 0.5 درصد افت کرد و سود اندکی را که پس از دیدار روز سه‌شنبه رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، به دست آورده بود، را از دست داد.

  یوکینو یامادا، استراتژیست ارشد شرکت اوراق دایوا، گفت: برای بازارهای آسیایی، در کوتاه‌مدت، تعرفه‌ها بزرگترین نگرانی هستند.

  شاخص سی‌اس‌آی300 چین 0.7 درصد افت کرد.

  نیکی ژاپن به لطف افت ارزش ین و رشد 0.17 درصدی شاخص اس‌اندپی500 در روز گذشته، 0.5 درصد سود کرد.

  در وال‌استریت سهام تکنولوژی همچنان به پیشتازی خود ادامه دادند و شاخص نزدک 0.57 درصد بالاتر و در رکورد 7703 واحد به کار خود پایان داد.

  در بازار ارز، دلار پیش از جلسه فدرال‌رزرو، تقویت شد.

  دلار در برابر ین در نرخ 110.5044 ین تبادل شد که بالاترین نرخ 3 هفته‌ای آن است.

  یورو از رکورد 1.1840 دلار هفته گذشته خود عقب‌نشینی کرد و به 1.1744 دلار رضایت داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی