عصر بازارمدیران خودرو

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد:

اتلاف ۱۰۰۰ میلیارد تومان از هزینه‌های شهرداری به دلیل عدم ساماندهی تعطیلات

عصر اعتبار- رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر ساماندهی تعطیلات در کشور، گفت: اگر هزینه جاری شهرداری را ماهیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان در نظر بگیریم دست‌کم این مقدار، در سال به دلیل عدم ساماندهی تعطیلات تلف می‌شود.

اتلاف ۱۰۰۰ میلیارد تومان از هزینه‌های شهرداری به دلیل عدم ساماندهی تعطیلات
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محسن هاشمی،رئیس شورای شهر تهران در ابتدای جلسه علنی شورای شهر گفت: عید فطر به عنوان یک سنت زیبا در پیش است. عید فطر، عید روزه‌داران و عیدی است که با سنت زیبایِ دادن فطریه و نماز وحدت بخش عید فطر همراه است.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: عید فطر فرصتی برای شادابی شهروندان است. بی مناسبت نیست که درباره موضوع تعطیلات با بهره وری مدیریت شهری تاکید کنیم و باید بگویم به غیر از آخر هفته‌ها، 26 روز تعطیلات رسمی در ایران وجود دارد که 17 روز آن تعطیلات مذهبی است؛ اما به دلیل چینش و کارکرد نامناسب این تعطیلات دست کم معادل آن نیز به عنوان بین‌التعطیلی در فعالیت دستگاه‌های اجرایی اختلال به وجود می‌آورد و عملا دو ماه را در سال از دست می‌دهیم.

  هاشمی گفت:یشتر تعطیلات به علت مناسبت‌های عزاداری است که در اکثر آنها بسیاری از شهروندان با تعطیل کردن روز قبل یا بعد به سفرهای تفریحی می‌روند.یعنی نه تنها فلسفه تعطیلی برای برگزاری مراسم عزاداری محقق نشده بلکه بر کاهش بهره‌وری، تصادفات، ترافیک و ... دامن می‌زند و این در حالیست که اگر در اکثر این روزها عزاداری نباشد می‌توان با برگزاری مراسم عزاداری رسمی در مدارس، اداره‌ها و ... تکریم بهتری از اهل بیت داشت.

  او افزود: چند سالی است طرح ساماندهی تعطیلات در دستور کار مجلس قرار دارد. حذف تعطیلی 12 فروردین و 15 خرداد که از تعطیلات انقلابی است و همچنین 29 اسفند که از تعطیلات ملی است و مختص کردن تعطیلی شهادت برخی ائمه به قم و مشهد قید شده، که هنوز به نتیجه نرسیده است.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: تجربه سایر کشورهای اسلامی نشان می‌دهد که تمرکز تعطیلات مذهبی بر روزهای شادمانی علاوه بر تزریق نشاط و شادابی به جامعه موجب افزایش بهره‌وری در کشور هم می‌شود.

  او با اشاره به تاکیدات رهبری در دیدار با دانشگاهیان مبنی بر استفاده از توان دانشگاهیان و دانشمندان گفت: امیدواریم مراجع تقلید از کمک دانشمندان در علوم نجوم برای دیدن هلال ماه استفاده کنند تا از این پس شاهد ناهماهنگی در جامعه در مورد تعیین روز عید فطر نباشیم.

  رسانه ملی نسبت به بازخوانی اظهارات وحدت بخش رهبری اقدام کند
  محسن هاشمی افزود: نماز عید فطر فرصتی است که تمام اختلاف‌ها و کینه‌ها جای خود را به برادری و محبت بدهد. به خاطر داریم که در سال 88 و در اوج بحران‌های داخلی و اختلاف‌های سیاسی، مقام معظم رهبری در خطبه عید فطر از کلید واژه ماندگار جذب حداکثری و دفع حداقلی استفاده کردند و بر حفظ حقوق شهروندان در برابر سخت‌ترین اتهامات تاکید کردند که بر همین اساس بی مناسبت نیست که رسانه ملی به جای بازخوانی اختلافات سیاسی، این گونه اظهارات وحدت بخش مقام معظم رهبری را بازخوانی و یادآوری کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی