عصر بازارمدیران خودرو

رای مثبت پارلمان انگلیس به لایحه مربوط به بریگزیت پوند را صعودی کرد

عصر اعتبار- پارلمان انگلیس دیروز چندین طرح مد نظر دولت این کشور در خصوص خروج از اتحادیه اروپا را به رای گذاشت که اکثر این طرح ها به تصویب رسید.

رای مثبت پارلمان انگلیس به لایحه مربوط به بریگزیت پوند را صعودی کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازارهای ارز، حتی با وجود تقویت دلار در برابر همه ارزهای جهانی، پوند از دلار پرقدرت تر ظاهر شد و ارزش پوند با 0.3 درصد افزایش به 1.3424 دلار رسید. ارزش پوند پس از آن تقویت شد که دولت ترزا می- نخست وزیر این کشور- موفق شد پارلمان را مجاب کند لایحه خود در صورت ملزم شدن دولت به مذاکرات مجدد در صورت رد توافق آینده را پس بگیرد.

  هفته گذشته، آماری منتشر شد که نشان می داد رشد دستمزدها در انگلیس کمتر از میزانی بوده است که انتظار آن می رفت. آماری که تازه ترین نشانه از تضعیف جایگاه اقتصاد این کشور در دوران مذاکرات بریگزیت است. بسیاری از شرکت ها اعلام کرده اند در نظر دارند شمار نیروهای خود را کاهش دهند و آمار تولیدات صنعتی این کشور نیز چنگی به دل نمی زند.

  با این حال موافقت پارلمان انگلیس با درخواست دولت، جان تازه ای به پوند بخشید به گونه ای که ارزش آن در برابر تمامی ارزهای مهم جهانی افزایش یافت: هر پوند انگلیس در معاملات امروز برابر با 1.3424 دلار، 1.1375 یورو، 90.3255 روپیه هند، 1.7646 دلار استرالیا، 1.7402 دلار کانادا، 1.7862 دلار سنگاپور و. 3196 فرانک سوئیس مبادله شد.

  در بازارهای آسیایی نیز هر پوند به 5.3391 رینگت مالزی، 147.7927 ین ژاپن و 8.5576 یوان چین رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی