عصر بازار

تورم آمریکا در بالاترین سطح ۶ سال اخیر

عصر اعتبار- آمارهای جدید منتشرشده از وضعیت اقتصاد آمریکا نشان می دهد تورم این کشور در حال نزدیک شدن به سطح هدف گذاری شده بانک مرکزی است.

تورم آمریکا در بالاترین سطح ۶ سال اخیر
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نرخ تورم آمریکا اکنون با سرعتی سریع‌تر از هر زمان دیگری در 6 سال گذشته در حال افزایش است. افزایش دستمزدها در کنار باقی ماندن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح 28 سال اخیر دست بانک مرکزی این کشور را برای افزایش تدریجی نرخ بهره باز گذاشته است.

  طبق گزارش وزارت کار آمریکا، شاخص بهای مصرف کننده آمریکا با 0.2 درصد افزایش به نسبت ماه قبل به 2.8 درصد تا پایان ماه می رسید. بدون در نظر گرفتن بخش مواد غذایی و انرژی، تورم آمریکا در دوازدهه ماهه منتهی به می 2018 به 2.2 درصد رسیده است که مطابق با پیش بینی های اقتصاددانان است.

  کوین کومینز- کارشناس اقتصادی موسسه " نت وست مارکتس" گفت: آمارهای جدید شواهد بیشتری از این موضوع را نشان می‌دهند که تورم در حال رسیدن به سطح هدفگذاری شده بانک مرکزی است. آمارهای دستمزد نیز نشان می‌دهد نیاز به اتخاذ سیاست تهاجمی نیست چرا که دستمزدها به اندازه ای که در گذشته افزایش یافته بودند این بار افزایش نیافته اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو