عصر بازارمدیران خودرو

وزیر راه و شهرسازی خبر داد :

تأمین مالی ۱.۲ میلیارد یورویی راه‌آهن گرمسار-اینچه‌برون

عصر اعتبار- وزیر راه و شهرسازی‌ گفت: اکنون قرارداد برقی‌کردن راه‌آهن گرمسار-‌اینچه‌برون با طرف روس به امضا رسیده و تأمین مالی ۱.۲ میلیارد یورویی برای این پروژه هم انجام شده است و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این مسیر ریلی خواهیم بود.

تأمین مالی ۱.۲ میلیارد یورویی راه‌آهن گرمسار-اینچه‌برون
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس ، عباس آخوندی‌ پس از شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان، اظهار داشت‌: ‌‌در این جلسه‌ پروژه‌های بزرگی مانند برقی کردن راه‌آهن گرمسار – اینچه‌برون مورد بحث قرار گرفت.

  وی با اشاره به اهمیت این پروژه گفت: اکنون قرارداد برقی‌کردن راه‌آهن گرمسار-‌اینچه‌برون با طرف روس به امضا رسیده و تأمین مالی 1.2 میلیارد یورویی برای این پروژه انجام شده است و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

  آخوندی با اشاره به مطرح شدن موضوع راه‌آهن گرگان – مشهد در این جلسه بیان کرد: هم‌اکنون مقدمات این پروژه در حال انجام بوده که بعد از امضای قرارداد رسمی و تأمین مالی جزئیات را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

  وی افزود: خوشبختانه در جهت عقد قرارداد تجاری و تأمین مالی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

  وزیر راه و شهرسازی‌ گفت: پروژه‌های آزادراهی و بهسازی معابر در این جلسه مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار گرفت که‌ در این مورد اقدامات لازم انجام شده است و همچنین درباره بحث حمل و نقل و استفاده از ظرفیت کامیون‌داران استان در جلسه صحبت‌هایی مطرح شد که‌ این موارد را پیگیری خواهم کرد.

  آخوندی اضافه کرد: در این جلسه بر همه بحث‌های حوزه بازآفرینی مروری داشتیم، ‌پروژه‌های بسیار خوبی، هم در بافت‌های قدیمی شهر در حوزه تملک، تعمیر و مرمت اساسی خانه‌های قدیمی و هم در حوزه اسکان غیررسمی، اصلاح معابر و انجام خدمات مختلف انجام شده است که همگی عنوان و مورد بررسی قرار گرفت.

  آخوندی با اشاره به تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم گفت: ‌طبق آمار اعلام شده از سوی بانک مسکن چیزی در حدود 5 هزار و 100 نفر در این صندوق پس‌انداز کرده اند که همه آن‌ها برای خرید مسکن در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شرایط دریافت تسهیلات با نرخ بهره 6 درصد را دارا هستند.

  وی افزود: پیشنهاد ما به مردم این است که از این تسهیلات استفاده کنند، تاکنون استقبال بسیار خوب بوده و شاهد رشد 15 درصدی در سپرده‌گذاری بوده‌ایم.

  آخوندی با اعلام استقبال دولت از حضور مردم در این طرح گفت: با استفاده از طرح پس‌انداز مسکن یکم، مردم به تسهیلات 6 درصد برای خرید خانه در بافت فرسوده و 8 درصد برای خرید ملک در سایر نقاط دسترسی پیدا می‌کنند، با استفاده از این تسهیلات یک زوج می‌تواند در گرگان 120 میلیون تومان و در سایر نقاط استان 90 میلیون تومان تسهیلات برای خرید خانه دریافت کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
   آرشیو
   آخرین اخبار