عصر بازار

کاهش هزینه‌های بیمه شخص ثالث در بیمه ایران

عصر اعتبار- به گفته یک مقام آگاه، مطابق با اعلام بیمه مرکزی به بیمه ایران، میزان هزینه‌های مربوط به بیمه شخص ثالث کاهش پیدا می‌کند.

کاهش هزینه‌های بیمه شخص ثالث در بیمه ایران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، همزمان با گران شدن فراگیر اقلام در بازار، اما این بار اخبار غیر رسمی از کاهش هزینه های مربوط به بیمه شخص ثالث خبر می دهند. به گفته یک مقام آگاه، مطابق با اعلام بیمه مرکزی به بیمه ایران 5 درصد به تخفیفات بیمه شخص ثالث بیمه ایران اضافه شده که همین مساله باعث کاهش در هزینه نهایی بیمه شخص ثالث در بیمه ایران شده است.

  این مقام آگاه با بیان اینکه تخفیفات فعلی با ابلاغ بیمه مرکزی صورت گرفته است، گفت که این بیمه در قانون قبلی مشمول شرایط خاص می‌شد که درقانون جدید و مطابق با ماده 18 بیمه شخص ثالث این تخفیفات 5 درصد افزایش پیدا کرده است که باعث کاهش قیمت حق بیمه ثالث می شود.

  به گفته دیگر منابع آگاه، عدم اعمال این تخفیف تا پیش از این به دلیل عدم تفسیر مشترک بیمه مرکزی و بیمه ایران از ماده 6 آیین نامه تخفیف عدم خسارت سالانه بوده است که با تفسیر جدیدی که بیمه مرکزی به عمل آورده است اعمال این تخفیف از 29 خردادماه در دستور کار بیمه ایران قرار گرفته است.

  تخفیف عدم خسارت یا همان‌طور که در بیمه‌نامه درج می‌شود "ت‌ع‌خ" تخفیفی است که به نسبت تعداد سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. اساس تعیین حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی مبلغ تعیین شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. هر ساله قوه قضائیه میزان مشخصی را به عنوان حق دیه کامل در ماه حرام اعلام می‌کند. در سال 1397 دیه کامل در ماه حرام 308 میلیون تومان و در ماه غیر حرام 231 میلیون تومان تعیین شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو