عصر بازار

کرباسیان در نشست خبری سخنگوی دولت:

میزان واردات کالا روزانه در سامانه‌ای اعلام می‌شود

عصر اعتبار- وزیر اقتصاد گفت: قرار است روزانه میزان واردات کالا در سامانه ای اعلام شود تا مردم بدانند چه کسانی کالاها را با چه قیمتی وارد می کنند.

میزان واردات کالا روزانه در سامانه‌ای اعلام می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی که در نشست خبری هفتگی سخنگوی دولت حضور یافت، اظهارداشت: در شرایط فعلی نخواهیم گذاشت کسی به این مملکت خدشه‌ای وارد کند. در عملکرد سه ماهه دولت در زمینه واردات و صادرات ١١ میلیارد واردات داشتیم که ٢.٧ درصد کاهش داشته که این کاهش نیز به دلیل کالاهای غیرضروری بوده است.

  وی افزود: ١١ میلیارد و ٦۰۰ میلیون دلار نیز صادرات کشور در سه ماه نخست امسال بود که ١٥.٥ درصد رشد داشت. در این زمینه هم مصرف کننده و هم تولیدکننده مورد حمایت قرار گرفته است.

  کرباسیان ادامه داد: نیازهای ارزی کشور در چهار گروه کالایی است که در گروه اول و اولویت دار کالاها را با ارز ٣٨۰۰ تومانی و ٤٢۰۰ تومانی تقسیم بندی کردیم که برابر با ١٨ میلیارد دلار است. گروه بعدی، کالاهای ضروری است که عمدتا مواد اولیه است که ارز آن را از محل صادرات غیرنفتی تامین می کنیم. قطعات منفصله خودرو، ذرت خوراک دامی، برنج، سویا، موبایل، جو، ماشین آلات، کنجاله، لوازم خانگی، روغن دانه، بنزین و اقلام خوراکی از جمله موارد این دو گروه است.

  وزیر اقتصاد با تاکید بر تامین نیازهای ضروری کشور در هر شرایطی، تصریح کرد: صادرکنندگان می توانند ارز خود را در بورس با قیمت توافقی ارائه کنند که کار آن از شنبه آغاز خواهد شد. کرباسیان اعلام کرد: قرار است روزانه میزان واردات کالا در سامانه ای اعلام شود تا مردم بدانند چه کسانی کالاها را با چه قیمتی وارد می کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو