عصر بازارمدیران خودرو

تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی بدون محدودیت پرداخت می‌شود

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: این بانک برای پرداخت تسهیلات در بخش مکانیزاسیون که منجر به ارتقای بهره وری در تولید می شود، از محدودیت خاصی برخوردار نیست.

تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی بدون محدودیت پرداخت می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ، روح الله خدارحمی روز پنجشنبه در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین که فاطمه خمسه رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین نیز حضور داشت، با بیان این مطلب افزود: توسعه مکانیزاسیون و استفاده از ماشین آلات جدید بدون شک منجر به ارتقای بهره وری و افزایش تولید در بخش کشاورزی می شود.

  مدیرعامل بانک کشاورزی افزود : در بخش بذر مورد نیاز کشاورزان نیز محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم.

  مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به خسارات سرمازدگی به محصولات کشاورزی چندین استان کشور در فروردین ماه امسال، اظهار امیدواری کرد با گسترش فرهنگ بیمه در بین کشاورزان بتوان ریسک فعالیت در این بخش که به تامین امنیت غذایی کشور مرتبط است را کاهش داد.

  وی در ادامه با بیان این که یکی از طرح های بزرگ دولت اختصاص 1,5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ارایه تسهیلات اشتغالزایی روستایی است،افزود: اختصاص این منابع برای اجرای طرح های تولیدی بدون شک به رونق اقتصادی در این مناطق کمک خواهد کرد.

  وی اظهار داشت: پرداخت این تسهیلات از سوی بانک ها باید به طرح هایی اختصاص یابد که ضمن تایید دستگاه های مربوطه، اشتغالزایی قابل توجهی نیز به همراه داشته باشند.

  خدارحمی با بیان این که به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی سرعت خواهیم بخشید،افزود: در همین راستا تلاش می کنیم تا پرونده های موجود متقاضیان در استان قزوین که مشکل خاصی ندارند تا پایان ماه جاری به مرحله پرداخت برسند.

  وی با بیان اینکه معمولا 60 درصد پرونده های ارسالی به بانک برای دریافت تسهیلات روستایی جذب می شوند،افزود: اگر پرونده ای قابل پرداخت نبود به سراغ متقاضیان دیگر می رویم تا سهم خود از منابع ابلاغی برای تسهیلات اشتغالزایی روستایی را بپردازیم.

  خدارحمی اظهار داشت: بانک کشاورزی با همه ظرفیت خود به کمک دولت آمده تا به رونق اقتصادی کشور و اشتغالزایی جوانان کمک کند.

  وی در بخش دیگری از صحبت های خود یکی از اولویت های بانک کشاورزی را ارایه تسهیلات به بخش گلخانه ای عنوان کرد و اظهار داشت: تخصیص و پرداخت وام به این طرح ها اگر متقاضیان از آورده مناسبی برخوردار بوده و مشکل خاصی نداشته باشند به راحتی و با سرعت انجام می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی