عصر بازارمدیران خودرو

امیرحسنخانی خبر داد:

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا

عصر اعتبار- نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ورود این کمیسیون به روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاها به کشور خبر داد.

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دولت به طور کامل اسامی دریافت‌ کنندگان ارز 4200 تومانی برای واردات کالا را منتشر نکرده و اسامی منتشر شده لیستی است که به تأیید وزارت صنعت رسیده و این لیست کامل نیست.

  وی افزود:‌ برهمین اساس کمیسیون اصل 90 تصمیم گرفت تا به این موضوع ورود پیدا کند و ضمن درخواست لیست کامل دریافت‌کنندگان ارز 4200 تومانی برای واردات کالا از دولت روند تخصیص ارز و نظارت و عرضه کالا به بازار را مورد بررسی قرار دهد.

  نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: آیین‌نامه‌ها در ارتباط با این موضوع متناسب با شرایط روز نیست و متناسب با شرایط آیین‌نامه‌های اجرایی در این زمینه نیز باید تغییر کند.

  امیرحسخانی در پایان خاطرنشان کرد: با عنوان مثال با توجه به وضعیت تحریم به واردکنندگان شش ماه فرصت داده می‌شودتا سند خرید کالای خود را به دولت ارائه کنند و در شرایط فعلی لازم است که این زمان تقلیل یابد که البته معاون اول رئیس جمهور این زمان را از شش ماه به دو ماه کاهش داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی