عصر بازارمدیران خودرو

آذری جهرمی:

با پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی و کلاهبرداری‌های فضای مجازی برخورد جدی می‌کنیم

عصر اعتبار- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرامش اعلام کرد که با کلاهبرداری ها برخورد جدی خواهد شد.

با پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی و کلاهبرداری‌های فضای مجازی برخورد جدی می‌کنیم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، چند وقتی است پیامک‌هایی با مضمون فرستادن یک عدد به سامانه‌ای که وجود آن مشخص نیست و دریافت شارژ رایگان برای عده ای از مشترکین اپراتورها ارسال میشود. حالا محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرامش درباره این موضوع اعلام کرد که با کلاهبرداران برخورد جدی خواهد شد.

    وی در این پست نوشت: «با کلاهبرداری‌ها برخورد جدی می‌کنیم. همواره مردم از بنده در مواجهه حضوری و یا در فضای مجازی خواسته اند که با پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی و فریبکاری ها و کلاهبرداری‌هایی که در این زمینه گاهی صورت می‌گیرد، مقابله جدی شود. پس از آنکه در عید فطر، عده‌ای با پیامک و طرح دروغ اینترنت 120گیگابایتی، تعدادی از مشترکین را فریب دادند و آنها اجبارا عضو یک سرویس حجمی یکی از اپراتورهای تلفن همراه شدند، اکنون عده‌ای دیگر، همانگونه که در تصویرهای فوق ملاحظه می‌کنید، با سوء استفاده از سرویسهای ارزش افزوده اقدام به کلاهبرداری از مشترکین نموده‌اند. در مورد قبلی، برای بیش از 3100قربانی نهایی، با دستور سازمان تنظیم مقررات، مبالغ عودت داده شد. در موارد اخیر، امروز سازمان تنظیم مقررات توقیف فعالیت سرویسهای ارزش افزوده متخلف را اعلام کرد. به اپراتورها ابلاغ شده ظرف یک هفته وجوه همه مشترکین این سرویسهای ارزش افزوده را عودت دهند و با تکمیل مستندات این شرکتها به مراجع مربوطه برای رسیدگی تخلفات معرفی گردند. وزارت ارتباطات با تاکید بر تسهیل مسیر تجارت مجاز و حمایت از آن، با مصادیق کلاهبرداری و سوء استفاده‌های این چنینی با قاطعیت برخورد خواهد کرد.»

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی