عصر بازار

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران:

عرضه ۱٫۵ میلیارد دلار ارز پتروشیمی در بازار

عصر اعتبار- دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران از عرضه بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز صادراتی پتروشیمی‌ها از مسیر سامانه نیما در طول دو ماه گذشته تاکنون خبر داد و اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال میزان ارزی که توسط پتروشیمی‌ها در بازار داخلی عرضه شود افزایشی ۵ تا ۱۰ درصدی داشته باشد.

عرضه ۱٫۵ میلیارد دلار ارز پتروشیمی در بازار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، احمد مهدویدرباره آخرین وضعیت عرضه ارز پتروشیمی‌ها در بازار داخلی، گفت: پس از تعیین نرخ 4200 تومانی برای دلار، شرکت‌های پتروشیمی با هماهنگی و در راستای سیاست‌های ارزی بانک مرکزی ارز صادراتی خود را در بازار داخلی عرضه کرده اند.

  دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران با اعلام اینکه در طول دو ماهه گذشته تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون دلار ارز صادراتی پتروشیمی‌ها از مسیر سامانه نیما وارد بازار ارز داخلی شده است، تصریح کرد: پارسال مجموع ارزی که از سوی پتروشیمی‌ها وارد کشور شد حدود هشت میلیارد دلار بود که البته بخشی از ارز صادراتی صرف پرداخت اقساط فاینانس و وام های خارجی، خرید تجهیزات و قطعات یدکی و … شد.

  این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می‌شود برای سال 97 میزان ارزی که توسط پتروشیمی‌ها در بازار داخلی عرضه شود افزایشی 5 تا 10 درصدی در مقایسه با پارسال داشته باشد، اظهار داشت: علت این افزایش افزایش حجم صادرات و افزایش ارزش محصولات پتروشیمی صادراتی کشور خواهد بود.

  وی با اشاره به مشکلاتی که در سامانه نیما وجود دارد، بیان کرد: شرکت‌های پتروشیمی خواستار حل و فصل برخی از این مشکلات هستند به طوری‌که ارز پتروشیمی‌ها با نرخ های متفاوت نباید دست شرکت‌های واردکننده باشد که امیدواریم این مشکلات هرچه سریع تر حل شود

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو