عصر بازارمدیران خودرو

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی:

قرار نیست قیمت دلار ثابت بماند

عصر اعتبار- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می گوید ارز تک نرخی باعث ایجاد رانت می شود بنابراین دولت باید با مدیریت شناور بازار دلار را مدیریت کند.

قرار نیست قیمت دلار ثابت بماند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، حسن سلیمانی با اشاره به  ورود دلار دولتی به کانال 4 هزار و 300 تومانی، اظهار داشت: رسانه ها و دولت را جمله از عوامل ایجاد افکار نادرست مبانی اقتصادی در جامعه می دانم، به موجب قانون در این مملکت قرار نیست دلار قیمت ثابتی داشته باشد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با استناد به قوانین، گفت:در قانون چیزی به نام قیمت ثابت برای دلار وجود ندارد؛ بلکه این ارز باید به صورت شناور مدیریت شود، قیمت  بر روی  مبنای معاملات قرار گیرد و  بر اساس همین روال عرضه ارز انجام شود.

  نماینده مردم کنگاور، هریسن و صحنه در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت باید برای واردات کالاهای اساسی یارانه پرداخت کند. همچنین  دولت  باید با مبنا قرار دادن دلار 4 هزار و 200 تومانی به دنبال مدیریت بازار  باشد تا گام به گام نرخ ارز بالا برود و به قیمت قابل قبولی برای اختصاص به کالاهای اساسی برسد.

  وی گفت: اینکه مدام در کشور علیه دولت تبلیغ می شود که باید قیمت دلار ثابت بماند در واقع تبلیغ برای ایجاد رانت برای دیگران است چرا که با،  ما به التفاوت قیمت 4هزار و 200 تومان تا نرخ بازار آزاد فرصتی برای رانت برخی افراد ایجاد می شود.

  سلیمانی با تاکید براینکه تبلیغ برای دلار ثابت فساد آور است، اظهار داشت: دولت باید یک قیمت مبنایی و تعادلی برای ارز در نظر بگیرد و چندگانگی و تبلیغات برای ثبات قیمت را پایان دهد تا افراد سودجو از این فضا استفاده نکنند.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قیمت مبنایی می تواند هر عددی باشد این رقم باید نرخی باشد که دولت می تواند از عهده تامین آن برآید بنابراین این نرخ محاسبه می شود تا به کالاهای وارداتی اختصاص یابد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی