عصر بازارمدیران خودرو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

ترویج خروج ارز از کشور به صلاح ‌نیست

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین پیامد کاهش ارزش پول ملی آثار تورمی و فشار به دهک‌های کم درآمد جامعه است گفت: شرایط امروز نتیجه عملکرد ضعیف تیم اقتصادی کشور است.

ترویج خروج ارز از کشور به صلاح ‌نیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی امروز در آئین تجلیل و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به حضور بخش خصوصی در استان کرمان اظهارداشت: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی نقش مهمی در این حوزه در استان داشته است.

  وی با بیان اینکه برخلاف بعضی‌ها که معتقدند میراث فرهنگی و گردشگری در رتبه پایین‌تری نسبت به سایر حوزه‌ها قرار دارند افزود: میراث فرهنگی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد گردشگری می‌تواند آثار مثبتی در اقتصاد استان و کشور ایجاد کند گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند به عنوان یکی از جایگاه‌های مهم و برتر اثرات خود را در اقتصاد کشور به ویژه در شرایط اقتصادی امروز بگذارد.

  وی با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی در برخی کشورها سیاست خود دولت‌هاست که پیامد این مسئله افزایش میزان صادرات و کاهش میزان واردات است اما در کشور ما یک شوک ارزی است بیان کرد: مهم‌ترین پیامد کاهش ارزش پول ملی آثار تورمی و فشار به دهک‌های کم درآمد جامعه است.

  پورابراهیمی با اشاره به اینکه شرایط امروز نتیجه عملکرد ضعیف تیم اقتصادی کشور و مدیریت بانک مرکزی است بیان کرد: امروز سیاست ما باید ورود ارز به کشور باشد.

  وی با بیان اینکه این موضوع باید در حوزه گردشگری اثرات خود را نشان دهد گفت: تغییر نرخ ارز هزینه‌های سفر گردشگران خارجی به کشور را نصف کرده است.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط ارزی امروز افزود: باید سازمان میراث فرهنگی در اولویت اصلی کشور قرار گیرد و میراث فرهنگی باید برای جذب گردشگر به میزان دوبرابر ظرفیت اقدام کند.

  وی با بیان اینکه باید سیاست های دولت در این زمینه معقول باشد بیان کرد: در شرایط امروز بهترین فرصت برای ایجاد تحول اساسی در کسب درآمدهای ارزی برای کشور است و ترویج خروج ارز از کشور به صلاح کشور نیست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی