عصر بازارمدیران خودرو

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد؛

فعالیت ۱۰۰۰واحد بیمه ای و درمانی برای ارائه خدمات به بیمه شدگان

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: یک هزار واحد اجرایی بیمه ای و درمانی متعلق به این سازمان در کشور فعالیت می کنند و همچنین۳۰۰ کارگزاری نیز به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند.

فعالیت ۱۰۰۰واحد بیمه ای و درمانی برای ارائه خدمات به بیمه شدگان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، دکتر سید تقی نوربخش در نشست سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه به معرفی خدمات سازمان تامین اجتماعی پرداخت و افزود: این سازمان با پذیرش کنوانسیون اتحادیه بین المللی کار و عضویت در اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی( ایسا) از 40 سال پیش ریسک هایی مانند سالمندی و بیماری را تحت پوشش قرار می دهد.

  وی با بیان اینکه مبنای سازمان تامین اجتماعی از سال 1310 است و درسال 54 به صورت سازمان فعلی رسیده است، اظهار داشت: این سازمان 42 میلیون از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که از این تعداد 14 میلیون بیمه شده اصلی و6 میلیون مستمری بگیر اصلی و تبعی هستند.

  نوربخش با اشاره به اینکه از بهترین کشورها در گسترش پوشش بیمه ای هستیم، گفت: سازمان تامین اجتماعی در 3 حوزه بیمه، درمان و اقتصادی فعالیت می کند و یکصد هزار میلیارد تومان بودجه این سازمان در سالجاری است که بدون اتکا به بودجه عمومی کشور تامین می شود.

  نوربخش گفت: یک هزار واحد اجرایی بیمه ای و درمانی متعلق به این سازمان در کشور فعالیت می کنند و همچنین300 کارگزاری نیز به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند. یک میلیون و ٢۰۰ هزار کارفرما در کشور مشمول تامین اجتماعی هستند.

  وی تامین اجتماعی را سازمان درآمد هزینه ای عنوان کرد که تمام ابعاد زندگی این افراد را تحت پوشش قرار می دهد و از قبل تولد تا پس از فوت بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: سازمان تامین اجتماعی در سنگر اول اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

  نوربخش افزود: هزینه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 6700 میلیارد تومان است که در بخش ارائه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران صرف می شود.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این سازمان را دارای پتانسیل بالایی در توریسم درمانی عنوان کرد و گفت: 36 بیمارستان ملکی این سازمان در مناطق مرزی وجود دارند.

  وی با اشاره به حضور سازمان تامین اجتماعی در مجامع بین المللی گفت: عضو هیات مدیره ایسا و در آخرین مجمع آن نایب رئیس هیات مدیره هستیم.

  نوربخش در ادامه به ظرفیت های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی پرداخت و افزود:  بخش عمده پرتفوی سازمان در شرکت شستا است. هلدینگ گردشگری با  مجموعه قطار رجا، هتل ها و بیمارستانهای سازمان شکل گرفته است.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در نفت، گاز و دارو نیز زمینه توسعه فعالیت ها وجود دارد، گفت: امکان ارائه کمک ها و انتقال تجربیات بیمه ای به سایر کشورها را داریم.

  وی بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی داخل کشور را یکی از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر برشمرد و گفت: بیمه ایرانیان خارج از کشور موضوع بسیار مهمی است و همکاری سفارتخانه ها و نمایندگی های کشورمان در این موضوع راهگشا است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی