عصر بازارمدیران خودرو

روبل روسیه سقوط کرد

عصر اعتبار- ارزش روبل روسیه در برابر دلار آمریکا و یورو امروز پنجشنبه در صرافی های مسکو به پایین ترین حد خود نسبت به دوسال پیش (سال ۲۰۱۶ میلادی) رسید.

روبل روسیه سقوط کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، پس از اعلام بسته جدید تحریم های واشنگتن علیه مسکو، ارزش روبل روسیه در برابر دلار آمریکا و یورو سقوط کرد.ارزش یک دلار آمریکا اکنون در صرافی های مسکو به 66 روبل و 35 کوپک رسیده است.

  این در حالی است که یک دلار آمریکا حدود شش ماه پیش 58 روبل بود و در طول جام جهانی فوتبال در روسیه نیز به صورت میانگین به 63 روبل رسیده بود.

  روبل روسیه در برابر یورو نیز سقوط کرده است و اکنون هر یورو 77 روبل و 27 کوپک خرید و فروش می شود.

  در دو روز اخیر ارزش یورو بیش از چهار روبل افزایش یافته است.تاکنون بانک مرکزی روسیه اقدامی برای جلوگیری از سقوط ارزش روبل بکار نگرفته است.

  معمولا بانک مرکزی روسیه هر زمان که لازم بداند برای جلوگیری از کاهش ارزش روبل، وارد بازار می شود و ارزهای خود را عرضه می کند که به تعدیل قیمت ارزهای خارجی منجر می شود.

  در بازار سهام مسکو نیز امروز ارزش سهام بسیاری از شرکت های روسی کاهش یافت.سقوط ارزش سهام شرکت های روسی در مواردی تا سه درصد گزارش شده است.شرکت «روس آل» بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم روسیه از شرکت هایی است که امروز سهام آن بیشترین سقوط را داشت و حدود 2.8 درصد از ارزش خود را از دست داد.

  انتظار می رود در روزهای آینده سقوط ارزش روبل روسیه دربرابر دلار آمریکا و یورو ادامه داشته باشد.

  وزارت خارجه آمریکا روز گذشته بسته جدید تحریم ها علیه روسیه را اعلام کرد که به بهانه دخالت روس ها در پرونده مسمومیت 'سرگئی اسکریپال' جاسوس پیشین روس و دخترش در انگلیس اعمال شده است.

  وزارت خارجه روسیه چندی پیش اعلام کرد که آمریکا از سال 2012 تاکنون 54 بسته تحریمی در بخش های اقتصادی و مالی علیه روسیه وضع کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی