عصر بازاربرنج

در دیدار واعظی با وزیر تجارت ترکیه مطرح شد:

علاقه‌مندی بخش خصوصی ترکیه برای توسعه سرمایه‌گذاری در ایران

عصر اعتبار- واعظی که امروز برای ابلاغ پیام روحانی به رییس جمهوری ترکیه در آنکارا به سر می برد در ادامه دیدارهای خود با مقامات ترکیه با خانم رخسار پیکچین، وزیر تجارت ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

علاقه‌مندی بخش خصوصی ترکیه برای توسعه سرمایه‌گذاری در ایران
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصادآنلاین، محمود واعظی در این دیدار با اشاره به اراده روسای جمهور دو کشور برای افزایش همکاری های تجاری اقتصادی بین دو کشور و رسیدن به نقطه هدفگذاری شده گفت: نقش بخش های خصوصی دو کشور در تحقق این هدف بسیار مهم است  و باید آنها را به فعالیت بیشتر تشویق کرد.

  وی افزود: ایران به سهم خود آماده است تا تسهیلات لازم را برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم آورد.
  واعظی تسریع در معرفی رئیس ترکیه ای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را عامل موثری در پیشبرد همکاری ها دانست.
  وزیر تجارت ترکیه نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت گسترش روابط بخش خصوصی دو کشور گفت: شرکت های ترکیه ای علاقه مند با تجارت و سرمایه گذاری در ایران هستند و اطلاع دارم که برخی از آنها در حال حاضر 2 میلیارد دلار در ایران  سرمایه گذاری کردند. آنها آماده هستند در صورتیکه موانع سرمایه گذاری از میان برداشته شود و تسهیلات بیشتری تخصیص داده شود، میزان سرمایه گذاری خود در ایران را تا میزان قابل توجهی افزایش دهند.
  وی  ادامه داد: حجم تجارت موجود بین دو کشور با هدف سی میلیارد دلار تعیین شده از طرف روسای جمهور دو کشور فاصله دارد و باید بیشتر تلاش کنیم تا به این سقف برسیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی