عصر بازار

باحضور وزیرارتباطات صورت گرفت؛

نصب و راه اندازی ۶ دستگاه خودپرداز پست بانک ایران در روستاهای آذربایجان غربی

عصر اعتبار- محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات پنج پروژه بزرگ ارتباطی از جمله نصب و راه اندازی ۶دستگاه خودپرداز (ATM) پست بانک ایران در استان آذربایجان غربی را با سرمایه گذاری بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.

نصب و راه اندازی ۶ دستگاه خودپرداز پست بانک ایران در روستاهای آذربایجان غربی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از وزارت ارتباطات و‌فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات پنج پروژه بزرگ ارتباطی آذربایجان غربی را با سرمایه گذاری بیش از 220 میلیارد تومان افتتاح کرد.
  دو پروژه نخست، احداث 360 سایت نسل سوم و 280 سایت نسل چهارم تلفن همراه بود تا تمام شهرهای استان آذربایجان غربی تحت پوشش شبکه پهن باند قرار گیرند.
  همچنین در پروژه دیگری بیش از 150 کیلومتر فیبرنوری میان شهرهای این استان احداث ‌شد تا شهرهای این استان با پیوستن به شبکه فیبرنوری کشور از پایداری ارتباطی برخوردار شوند.
  دو پروژه دیگر نیز مجهز کردن 615 روستای این استان به تلفن ثابت و اینترنت خانگی و همچنین توسعه خدمات دولت الکترونیکی و بانکداری الکترونیکی از طریق نصب و راه اندازی شش دستگاه خودپرداز (ATM) در روستاهای آذربایجان غربی بود.
  همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته اجرای سه پروژه ارتباطی در این استان شروع بکار کرد تا در پایان سال وضعیت شاخص های فناوری اطلاعات بهبود چشمگیری پیدا کند.
  این پروژه ها شامل امکان ارتباطات تلفن ثابت و اینترنت خانگی برای 176 روستا، توسعه خدمات پهن باند موبایل برای 600 روستا و نیز تکمیل پوشش جاده ای برای 200 کیلومتر از جاده‌های کوهستانی فاقد پوشش با سرمایه‌گذاری 154 میلیارد تومانی است که عملیات اجرایی آنها با حضور وزیر ارتباطات آغاز بکار کرد.
  گفتنی است: مهندس آذری جهرمی در جلسه شورای اداری مهاباد، از عباس آبنوس مدیر شعب پست بانک استان آذربایجان غربی در راستای اجرای طرح نصب و راه اندازی دستگاه های خودپرداز(ATM) در سطح روستاهای این استان تقدیر کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی