عصر بازارمدیران خودرو

عضو اتاق بازرگانی ایران بیان کرد:

سپرده‌گذاری ارزی نباید مانعی برای صادرکنندگان باشد

عصر اعتبار- عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سپرده‌گذاری نباید مانعی برای صادرکنندگان باشد، گفت: اگر مدیریت کار را درست انجام دهیم صادرکنندگان واقعی هم از این موضوع استقبال خواهند کرد.

سپرده‌گذاری ارزی نباید مانعی برای صادرکنندگان باشد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری میزان، یحیی آل اسحاق درباره پیمان‌سپاری ارزی، اظهار کرد: اینکه ارز حاصل از صادرات باید به کشور برگردد واقعیتی است که هیچکس با این موضوع نمی‌تواند مخالفت داشته باشد، چون مجموعه تلاش‌هایی است که در کشور صورت می‌گیرد و ارزش افزوده که بر محصولات داخلی ایجاد می‌کند ماحصل تلاش یک ملت است که به دست صادرکننده به خارج از کشور صادر می‌شود.

  وی افزود: هیچکس قبول نمی‌کند که این موضوع وسیله انتقال دارایی به خارج از کشور باشد. این موضوع هیچ زمانی مطلوب نیست به ویژه در زمان جنگ اقتصادی که در آن هستیم.

  عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایطی که کل واردات کشور به ارز حاصل از صادرات وصل شده است بنابراین باید ارز حاصل از صادرات برگردد.

  آل اسحاق ادامه داد: پنج راهی نیز که برای مصرف ارز در نظر گرفته شده،  راهی است که بازگذاشته شده است و صادرکننده برای صادرات مجدد نیاز به واردات ارز و تبدیل آن به ریال برای تولید مجدد به منظور صادرات دارد که می‌تواند از این راه‌ها استفاده کند.

  وی با بیان اینکه سپرده گذاری ارزی نباید مانعی برای صادرکنندگان باشد، خاطرنشان کرد: صادرکنندگان باید بتوانند از ارز حاصل در زمان به راحتی استفاده بهینه کند و اگر مدیریت کار را درست انجام دهیم، صادرکنندگان واقعی هم از این موضوع استقبال خواهند کرد.

  عضو اتاق بازرگانی ایران درباره مهلت سه ماهه برای بازگرداندن ارز، گفت: این زمان برای کالا‌های مختلف، متفاوت است و نیاز به کار کارشناسی دارد و وزارت صنعت باید با گروه بندی کالا‌ها زمان‌های آن‌ها را مشخص کند.

  آل اسحاق تصریح کرد: البته باید این برای این مدت زمان، قدرت مانوری وجود داشته باشد تا اگر صادرکننده‌ای به هر دلیل نتوانست در زمان مقرر ارز را برگرداند با شنیدن ادله زمان بیشتری در اختیار صادرکنندگان قرار دهند.


   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو