عصر بازارمدیران خودرو

اشتغال‌زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد

عصر اعتبار- مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد میزان فرصت‌های شغلی هم در منطقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا ۰.۴ درصد افزایش یافته است.

اشتغال‌زایی در کشورهای اروپایی رکورد زد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در سه ماهه دوم امسال 238.9 میلیون نفر در اتحادیه اروپا شاغل بوده اند که از این بین 158 مییلون نفر در منطقه یورو زندگی می‌کرده‌اند. این بالاترین نرخ ثبت شده اشتغال زایی در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در طول تاریخ است.

  بالاترین میزان اشتغال زایی در استونی و مالت هر دو با 1.3 درصد افزایش به ثبت رسیده است و پس از این کشورها، لهستان با 1.2 درصد، قبرس با یک درصد و لوکزامبورگ با 0.9 درصد افزایش در رده های دوم تا چهارم موفق ترین کشورهای اروپایی از نظر اشتغال زایی در سه ماهه دوم سال قرار گرفته اند.

  از طرف دیگر سه کشور لتونی، پرتغال و رومانی با منفی 0.3 درصد رشد اشتغال‌زایی، ضعیف‌ترین عملکرد را داشته‌اند و پس از این کشورها، بلغارستان با منفی 0.2 درصد و فرانسه و انگلیس با 0.1 درصد قرار دارند.

  در بین کشورهای اروپایی که نه در اتحادیه اروپا و نه در منطقه یورو عضویت ندارند، رشد اشتغال زایی سه ماهه دوم در سوئیس و نروژ برابر با 0.3 درصد به ثبت رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو