عصر بازارمدیران خودرو

ارزش دلار به دلیل تورم ضعیف آمریکا سقوط کرد

عصر اعتبار- شاخص ارزش دلار در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان به دلیل آمار ضعیف نرخ تورم آمریکا در ماه اوت با روند نزولی روبرو شد.

ارزش دلار به دلیل تورم ضعیف آمریکا سقوط کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، ارزش دلار در بازار معاملات ارزی جهان در روز جمعه به دلیل آمار ضعیف نرخ تورم آمریکا که کمتر از حد انتظار بود کاهش پیدا کرد؛ ضمن اینکه در حال حاضر نشانه های کاهش تنش تجاری میان ایالات متحده و چین هم منجر به از حرکت افتادن سیر صعودی ارزش دلار شده است.

  همچنین ارزهای نوظهور مانند «راند» آفریقای جنوبی و «پزو» مکزیک با افزایش ارزش روبرو شده اند و سرمایه گذاران هم نسبت به ثبات ارزش لیر در ترکیه به دلیل سیاست های اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی ترکیه مطمئن شده اند.

  در ماه اوت نرخ تورم آمریکا فقط 0.2 درصد بالا آمد که کمتر از پیش بینی از قبل انجام گرفته 0.3 درصد بود و این مسئله منجر به کاهش ارزش دلار آمریکا شد. بر همین اساس، شاخص ارزش دلار در برابر 6 سبد اصلی ارز جهان به 94.491 رسید؛ این در حالی است که ارزش دلار در بازار معاملات روز پنج شنبه هم بار دیگر 0.3 درصد روند نزولی به خود گرفته بود و به 94.428 رسیده بود که کمترین رقم از سی و یکم ماه اوت سال جاری میلادی به بعد محسوب می شود.

  بر پایه این گزارش هر یورو با 0.05 درصد رشد به 1.1695 دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو