عصر بازارمدیران خودرو

طلای جهانی دوباره گران شد

عصر اعتبار- در حالی که انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از قیمت مصرف کننده در آمریکا، احتمال شتاب گرفتن سیاست های انقباضی فدرال رزرو را کاهش داده است، قیمت طلا امروز با افزایش مواجه بود.

طلای جهانی دوباره گران شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.4 درصد رشد کرد و به 1205.18 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به 1212.65 دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در بیش از یک هفته گذشته بود و از ابتدای هفته جاری تاکنون 0.8 درصد رشد نشان می دهد که نخستین رشد هفتگی در سه هفته گذشته خواهد بود.

  در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ثابت بود و در 1208.50 دلار ایستاد.

  به گفته پیتر فانگ - مدیر معاملات شرکت "وینگ فانگ"، مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا به نفع بازار طلا بوده و ارزش دلار اندکی ضعیف شده است.

  ماه‌ها جنگ تجاری میان آمریکا و چین باعث شده سرمایه‌گذاران با این باور که آمریکا از این اختلاف زیان کمتری متحمل خواهد شد، دلار خریداری کنند. این مساله باعث شده سرمایه‌گذاران به فروش قراردادها در بازار معاملات آتی طلای کامکس اقدام کنند و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا شاهد فروش سنگینی باشند.

  بر اساس گزارش رویترز، تقاضا برای دلار هفته جاری به دنبال خبر دعوت کاخ سفید از مقامات چینی برای آغاز مجدد مذاکرات تجاری و استقبال مقامات چینی از این دعوت، کاهش یافت.

  شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ پس از افت 0.3 درصدی در روز پنج شنبه، در معاملات روز جمعه در 94.491 واحد ایستاد.

  قیمت طلا از رکورد بالایی که در آوریل داشت تحت تاثیر تشدید تنش‌های تجاری جهانی و تحت فشار رشد نرخ‌های بهره آمریکا حدود 12 درصد سقوط کرده است. نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا لطمه زده و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 14.18 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 803 دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش یافت و به 981.25 دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو