عصر بازارمدیران خودرو

چین خواستار اصلاح سازمان تجارت جهانی شد

عصر اعتبار- دیپلمات ارشد چینی گفت، سیستم فعلی تجارت جهانی بی عیب و نقص نیست و چین از اصلاح آن از جمله اصلاح سازمان تجارت جهانی به منظور عادلانه تر و موثرتر کردن آن حمایت می کند.

چین خواستار اصلاح سازمان تجارت جهانی شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، چین در حال حاضر درگیر یک جنگ تجاری با آمریکا است و تاکنون بارها از سیستم تجاری چندجانبه و تجارت آزاد که سازمان تجارت جهانی در مرکزیت آن قرار دارد حمایت کرده است.

  اما وانگ یی، نماینده دولت چین دیروز پس از ملاقات با وزیر امور خارجه فرانسه به خبرنگاران گفت که برخی تغییرات در سیستم تجارت جهانی می تواند خوب باشد.

  وانگ افزود، هرچند تردیدهایی در مورد سیستم تجاری بین المللی فعلی مطرح شده است، اما چین همواره از تجارت آزاد پشتیبانی کرده و معتقد است چندجانبه گرایی ای که سازمان تجارت جهانی در مرکزیت آن قرار دارد باید تقویت شود. «در عین حال، ما معتقد نیستیم که سیستم تجاری فعلی بدون عیب و نقص و کامل است.»

  این دیپلمات چینی افزود: «چین از اصلاحات ضروری و تکمیل سیستم فعلی از جمله سازمان تجارت جهانی جهت عادلانه تر، موثرتر و عاقلانه تر کردن آن حمایت می کند.»

  وی گفت، رسالت اصلی سازمان تجارت جهانی، که مخالفت با سیاست های حمایتگرایانه و حمایت از تجارت آزاد است نباید تغییر کند، اما حقوق کشورهای در حال توسعه نیز نباید نادیده گرفته شود.

  وانگ در ادامه اضافه کرد، سازمان تجارت جهانی باید صدای تمام طرف ها را بشنود و دامنه مشورت های خود را گسترش دهد و به ویژه نظرات کشورهای در حال توسعه گوش فرا دهد، نه اینکه تنها اجازه دهد «یک نفر حق سخن گفتن داشته باشد.»

  این سخنان در حالی مطرح می شود که چین و آمریکا ممکن است مجددا به پای میز مذاکرات تجاری باز گردند. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، از همتای چینی خود برای مذاکرات تجاری دعوت کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو