عصر بازارمدیران خودرو

۱۳۸ هزار خانوار کردستانی تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند

عصر اعتبار- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان گفت: ۱۳۸ هزار خانوار کردستانی تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند و این آمار ۱۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

۱۳۸ هزار خانوار کردستانی تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، سومین همایش استانی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایری در راستای ارتقاء دانش و مهارت کارگزاران در انجام امور اجرایی، تسلط بر اهداف و مأموریت‌های صندوق و پاسخ به نیازهای آنان با حضور مسئولان استانی و کارگزاران شهرستان‌ها در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد.

  این همایش در حالی در کامیاران برگزار شد که کارگزاران این مجموعه از تمامی شهرستان‌های استان کردستان با هدف به‌روز شدن اطلاعات بیمه‌ای خود، آشنایی چهره به چهره، تبادل تجارب و به اشتراک‌گذاشتن آن و اطلاع و تشریح آخرین بخشنامه‌های صادره جمع و در نهایت اقدام به ارائه راهکارها، بررسی چالش‌ها و موانع پیش‌رو با حضور مسئولان و کارشناسان امر پرداختند.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کامیاران جامعه مشمول این مجموعه در سطح استان را 138 هزار خانوار عنوان کرد و اظهار داشت: این صندوق موفق شده 40 درصد کل جامعه هدف را تحت پوشش خود قرار دهد.

  جبار احمدپور افزود: میانگین آماری مشمولین این مجموعه در سطح استان 12 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده که از نقاط مهم و تأثیرگذار قابل ذکر است.

  وی مشمولین این مجموعه را شامل سه دسته فوتی، بازنشستگی و از کار افتادگی بیان کرد و گفت: تاکنون در سطح استان 613 حکم بازنشستگی پیش از موعد، در بحث فوتی 821 خانوار و در بحث از کار افتادگی 146 خانوار در حال دریافت حقوق ماهیانه از این صندوق هستند.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان تصریح کرد: مشمولین ما در روستاهای شهرستان کامیاران 12 هزار و 683 مورد بوده که از این تعداد 4 هزار و 757 خانوار برابر 38 درصد کل، جامعه هدف روستایی این شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه است.

  به گفته وی، در شهرستان کامیاران نیز تا امروز 49 مورد بازنشستگی، 74 مورد فوتی و 8 مورد از کار افتادگی در حال گرفتن حقوق ماهیانه هستند.

  احمدپور در بخشی دیگر از سخنانش بیان کرد: جامعه هدف در اصل روستاییان و عشایر بوده که از 4 سال پیش کشاورزان غیرساکن که ارتباط سکونتی و کشاورزی با روستا داشته و شهرهای زیر 20 هزار نفر با هر نوع شغل را نیز تحت پوشش خود قرار داد.

  وی اظهار کرد: مجموعه ما به عنوان دومین مجموعه بیمه دولتی بوده که متولی بیمه جامعه هدف‌های مورد اشاره با اولویت روستاییان در سطح کشور است.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان خدمات این مجموعه را مشابه خدمات تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: پرداخت مستمری بازنشستگان، از کار افتادگی، فوت و بازماندگان و همچنین انتقال سابقه بین مجموعه صندوق بیمه روستایی و عشایری با تامین اجتماعی بخشی از مزایا و خدمات است.

  وی عضویت در این صندوق را اختیاری عنوان کرد و ادامه داد: این بیمه از خدمات ارزان دولت و مختص طیف ضعیف جامعه روستایی و حاشیه شهری است.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان خاطرنشان کرد: جامعه هدف ما چون در هیچ بنگاه اقتصادی کار نکرده و برای آنها کارفرمایی وجود ندارد، دولت خود نقش کارفرما را ایفا کرده و دو برابر حق بیمه شخص را به عنوان یارانه بیمه‌ای برای تضمین آینده این افراد پرداخت می‌کند.

  وی برگزاری همایش‌های استانی در سطح شهرستان‌های کردستان را از حرکت‌های نو این مجموعه دانست و اضافه کرد: این همایش‌ها با هدف آموزش و توانمندسازی با تکنیک‌های جدید بحث بیمه برگزار می‌شود و علاوه بر رفع اشکال در مباحث فنی، کارگزاران را با روش‌های جدید بازاریابی و تسهیل‌گری در جوامعه محلی آشنا می‌کند.

  احمدپور تسهیل عضویت در صندوق را از رویه‌های جدید این مجموعه توصیف کرد و افزود: این تسهیل‌گری با روش‌های مختلف از جمله الکترونیکی‌کردن بسیاری از فرآیندهای ثبت‌نام و عضویت است که نیاز به حضور خود فرد در دفاتر استان را از بین می‌برد.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان درباره چشم‌انداز این مجموعه تصریح کرد: با توجه به تعاملات اخیر صورت گرفته با مسئولان اجرایی شهرستان‌ها، تلاش داریم در بعد تمدید بیمه‌پردازی که از آیتم‌های مورد تاکید بوده رشد چشم‌گیر داشته و امیدواریم با اطلاع‌رسانی بیشتر، با ثبت‌نام افراد جدید، مردم را نسبت به این خدمات ارزان دولت برای روستاییان و عشایر آگاه کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو