عصر بازارمدیران خودرو

کاهش قیمت دلار به ۸ هزار تومان با هماهنگی بانک‌ها

عصر اعتبار- عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از امکان تداوم ریزش نرخ دلار و طلا خبر داد وگفت: قیمت دلار به کمتر از ۸هزار تومان با هماهنگی بانک ها امکان پذیر است.

کاهش قیمت دلار به ۸ هزار تومان با هماهنگی بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، سید تقی کبیری درباره کاهش قیمت ارز گفت:همانطور که پیش بینی می شد قیمت دلار با توجه به رشد کاذب  و غیر منطقی که در طول مدت اخیر داشت اصطلاحا با سقوط آزاد روبرو شده است.

  عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:به دلایل مختلف اقتصادی و فضاسازی در طول ماه های گذشته بسیاری از مردم و بنگاه ها اقدام به خرید دلار و طلا کردند که این موضوع منجر به این شده حجم قابل توجهی ارز و طلا در کشور ذخیره شود.

  آمریکا بیشتر تحریم های اقتصادی را قبل از آبان ماه  اعمال کرد/دلیلی برای حفظ قیمت کاذب دلار نیست

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اعضای کمیسیون اقتصادی و مسئولان دولتی تدابیری برای مدیریت بازار اتخاذ کرده اند و امید این است اشتباهات تیم اقتصادی دولت در مدیریت بازار ارز در چند ماه گذشته تکرار نشود.

  کبیری با بیان اینکه درآمدهای ارزی دولت در ماه های گذشته مناسب بوده افزود:آمریکا بیشتر تحریم های اقتصادی را قبل از آبان ماه  اعمال کرده بنابراین در آینده کارشکنی های اقتصادی دشمنان موثر نیست.

  تداوم ریزش نرخ دلار و طلا امکانپذیر است

  وی ادامه داد:اگر بانک ها و صرافی ها کمک کنند قیمت دلار علاوه بر اینکه به کمتر از 8هزار تومان می رسد در محدوده نرخ 7 الی 8 هزار تومان بازار ارز حداقل به ثبات نسبی می رسد و از دستگاه قضایی درخواست می شود بطور مثال اگر یک بانک یا صرافی در منطقی شدن قیمت ارز جلوگیری کرد، برخورد کند.

  عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با مدیریت صحیح منابع و مصارف ارزی کشور و توجه به عوامل مذکور، تداوم ریزش نرخ دلار و طلا امکانپذیر است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار