عصر بازارمدیران خودرو

ونزوئلا ۵۵۰ میلیون دلار طلای خود را از انگلیس برمی‌گرداند

عصر اعتبار- دولت ونزوئلا قصد دارد شمش‌های طلای خود به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار را که هم‌اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شوند به داخل کشور بازگرداند.

ونزوئلا ۵۵۰ میلیون دلار طلای خود را از انگلیس برمی‌گرداند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، دو منبع آگاه اعلام کردند: ونزوئلا قصد دارد ذخایر طلای خود به ارزش 550 میلیون دلار خود را که هم اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شود را به داخل خاک خود منتقل کند.

  این منابع می‌گویند: کاراکاس نگران است تا آمریکا با تحریم‌های خود دسترسی ونزوئلا به این طلاها را ببندد.

  از آنجا که تحریم‌های مالی آمریکا علیه ونزوئلا، دولت این کشور را از استقراض از بازارهای بین‌المللی  نگاه داشته است، ارزش پول ملی این کشور به شدت کاهش یافته است. دولت آمریکا در روز نخست ماه نوامبر با هدف افزایش فشار بر دولت مادارو، هر گونه تعامل اتباع آمریکایی با ونزوئلا در خرید و فروش طلا را ممنوع اعلام کرد.

  دولت مادارو قصد دارد 14 تن از ذخایر طلای خود را که در انگلیس است، باز گرداند.

  دو ماه است که اجرای این طرح به تعویق افتاده است؛ چراکه به گفته منابع آگاه با توجه به اینکه نقل و انتقال حجم زیاد طلا مستلزم بیمه شدن محموله است، کاراکاس هنوز نتوانسته محموله خود را بیمه کند.

  یک منبع آگاه گفت: آنها همچنان به دنبال بیمه ذخایر طلای خود هستند اما به دلیل اینکه هزینه بیمه کردن آن بالاست، همچنان در این زمینه با مشکل مواجه هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
  آرشیو