عصر بازار

چگونه عابر بانک خود را بسوزانیم؟

عصر اعتبار- روش‌های مختلفی برای سوزاندن کارت بانکی مفقودی یا سرقتی وجود دراد که افراد با توجه به شرایط و موقعیت در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانند برای مسدود کردن کارت مورد نظر خود اقدام کنند.

چگونه عابر بانک خود را بسوزانیم؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از میزان، کارت‌های بانکی همراه در معرض سرقت یا مفقود شدن قرار دارند به همین دلیل دانستن روش‌های غیرفعال کردن کارت‌ها می‌تواند به افراد کمک کند تا در کمترین زمان ممکن برای غیرفعال کردن کارت‌ها اقدام کنند و مورد سو استفاده دیگران قرار نگیرد.

  در این میان یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای سوزاندن کارت‌های بانکی مراجعه به شعب بانک است که در صورت دسترسی افراد به شعب بانک می‌تواند راحت ترین روش برای این کار محسوب شود، اما در صورتی که در ساعت‌های غیر کاری نیاز به سوزاندن کارت باشد نمی‌توان از این روش استفاده کرد.

  یکی دیگر از روش‌های سوزاندن کارت بانکی در کوتاهترین زمان ممکن استفاده از همراه بانک است به طوریکه مورد استقبال اکثر مشتریان بانکی قرار دارد.

  به همین منظور متقاضی برای مسدود کردن کارت بانکی مورد نظر از بخش خدمات آن می‌تواند سوزاندن کارت بانکی را انتخاب کند و بعد از آن با مراجعه به بانک در ساعات اداری برای صدور مجدد کارت بانکی اقدام کند.

  همچنین افراد می‌توانند از طریق دستگاه خودپرداز برای مسدود کردن کارت مورد نظر اقدام کنند به طوریکه فرد با مراجعه به نزدیک‌ترین خود پراز بدون داشتن کارت گزینه ثبت و سپس گزینه مسدود کردن کارت بانکی را انتخاب می‌کند سپس با وارد کردن شماره کارت و رمز عبور کارت بانکی مورد نظر که سرقت یا مفقود شده را مسدود می‌کند.

  یکی یگر از سرویس‌هایی که در هنگام مفقودی کارت می‌تواند کاربرد داشته باشد استفاده از تلفنبانک برای مسدود کردن کارت مورد نظر است به طوریکه افراد در تماس با تلفن گویای بانک و صحبت با اپراتور و پاسخ دادن به برخی سوالات هویتی از جمله شماره کارت، مشخصات هویتی و رمز کارت می‌توانند کارت بانکی خود را در کمترین زمان ممکن مسدود کنند و بعد از آن با مراجعه به بانک برای صدور دوباره آن اقدام کنند.

  با این تفاسیر روش‌های مختلفی برای اعلام مفقودی کارت و سوزاندن آن وجود دارد، اما این نکته حائزاهمیت است که تا زمانی که رمز کارت در دسترس افراد سود جو نباشد نمی‌توانند از کارت استفاده کنند، اما سوزاندن کارت در کمترین زمان ممکن می‌تواند از هرگونه سواستفاده احتمالی جلوگیری کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو