عصر بازارمدیران خودرو

در واکنش به یک گزارش عنوان شد؛

بانک مسکن هیچ اضافه برداشتی از منابع بانک مرکزی نداشته است

عصر اعتبار- بانک مسکن در واکنش به گزارش «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به بانک مرکزی چقدر بدهی دارند» اعلام کرد که طی پنج سال گذشته با مدیریت منابع و مصارف خود هیچ گونه اضافه برداشتی نداشته است.

بانک مسکن هیچ اضافه برداشتی از منابع بانک مرکزی نداشته است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه  خبری «عصر اعتبار»، بانک مسکن در واکنش به گزارشی با موضوع  «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به بانک مرکزی چقدر بدهی دارند؟» که در تاریخ 6 آذر 97 منتشر شد، مطالبی جهت تنویر افکار عمومی و پاسخگویی مناسب ارائه کرد.

  در فرآیند اجرای طرح مسکن مهر و پرداخت تسهیلات به متقاضیان، قراردادهای خطوط اعتباری طرح مذکور به مبلغ 450 هزار میلیارد ریال بر اساس مفاد صورت جلسه مورخ 1392.11.8  شورای پول و اعتبار با بانک مرکزی ج.ا.ا منعقد شد. در همین راستا بانک مسکن مکلف به مدیریت نقدینگی و عدم ایجاد اضافه برداشت جدید از ابتدای سال 1393 شد که این موضوع تا تاریخ تهیه این گزارش (آذر ماه 97)، کاملاً از سوی بانک مسکن رعایت شده است.

  شایان ذکر است بر اساس تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 1395 کل کشور مبلغ 50.000 میلیارد ریال از بدهی بانک مسکن بابت خطوط اعتباری دریافتی به افزایش سرمایه دولت در این بانک اختصاص یافت که با کسر مبلغ مذکور، مانده بدهی بانک مسکن که به بانک مرکزی بابت طرح مسکن مهر، در حال حاضر معادل 394.666 میلیارد ریال می‌باشد.

  در پایان شایان ذکر است، بانک مسکن طی 5 سال گذشته با مدیریت منابع و مصارف خود هیچ گونه اضافه برداشتی نداشته است و بر اساس مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا خط اعتباری مسکن مهر تا سال 1402 استمهال شده است و اقساط آن از همان سال به بعد قابل پرداخت است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو