عصر بازارمدیران خودرو

رئیس‌جمهور قرقیزستان:

احتمال شکل‌گیری یک ارز واحد بین کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیایی

عصر اعتبار- رئیس‌جمهور قرقیزستان گفت:‌این احتمال وجود دارد که کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی در آینده شببه به اتحادیه اروپا یک ارز واحد ایجاد کنند.

احتمال شکل‌گیری یک ارز واحد بین کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیایی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، سورونبای جینبکف رئیس‌جمهور قرقیزستان گفت: این احتمال وجود دارد که کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی شبیه به اتحادیه اروپا اقدام به ایجاد یک ارز واحد کنند.

  وی گفت: من قویا به آینده اتحادیه اقتصادی اوراسیایی اعتقاد دارم و ما پتانسیل‌های بسیار بزرگی داریم.

  رئیس‌جمهور قرقیزستان ادامه داد: اتحادیه اروپا یک ارز واحد دارد و البته ما نیز به این نقطه خواهیم رسید اما زمان‌بر است. ما باید بهترین کاری که اتحادیه اروپا انجام داد اجرا کنیم و برای رسیدن به آن باید کار کرد.

  جینبکف گفت: همانند اتحادیه اروپا ما نه مرزی داریم و نه نیروهای مرزبانی. تمام مردم ما آزاد هستند تا در قالب این اتحادیه سفر کنند و از خدمات آن شامل خدمات پزشکی، آموزشی و غیره در هر جای کشورهای عضو اتحادیه اوراسیایی بهره‌مند شوند.

  به گفته رئیس‌جمهور قرقیزستان کشورهای عضو اتحادیه اوراسیایی باید همکاری‌ها برای افزایش رقابت پذیری خود با کشورهای ثالث را افزایش دهند.

  جینبفک میگوید:‌کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی می‌توانند با دیگر کشورهای خارجی رقابت کنند و ما باید بر همین مبنا کار کنیم.

  وی افزود:‌من معتقدم در سال 2040 اقتصاد کشورهای ما شبیه به اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا،‌ آمریکا، ژاپن و دیگر کشورهای پیشتاز خواهد بود.

  رئیس‌جمهور قرقیزستان می‌گوید: اتحادیه اقتصادی اوراسیایی باید با جذب اعضای جدید خود را گسترش دهد.

  اتحادیه اقتصادی اوراسیایی با توافق گمرکی روسیه، قزاقستان و بلاروس در سال 2015 تشکیل شد و سپس ارمنستان و قرقیزستان به این اتحادیه پیوستند. ویتنام هم در سال 2016 اولین عضو غیرمنطقه‌ای اتحادیه اوراسیایی شد.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو