عصر بازارمدیران خودرو

حجم تجاری روسیه و چین به رکورد ۱۰۰ میلیارد دلار رسید

عصر اعتبار- وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که حجم تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی سرانجام به رکورد ۱۰۰ میلیارد دلار رسید.

حجم تجاری روسیه و چین به رکورد ۱۰۰ میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، «گائو فنگ» سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: حجم تجارت دو جانبه میان روسیه و چین برای اولین بار در تاریخ دو کشور در نهایت به رقم 100 میلیارد دلار رسید.

  وی گفت: گردش تجاری دو کشور در اواسط دسامبر سال 2018 میلادی به این رقم بی سابقه رسید. همچنین روسیه یکی از شرکای اصلی تجاری برای چین است. روسیه به عنوان دهمین شریک بزرگ تجاری چین است؛ ضمن اینکه چین بعنوان واردکننده اصلی محصولات روسی است و در سال 2017 میلادی 15 درصد از تجارت بین المللی خود را با روسیه انجام داد.

  فنگ افزود: پکن آماده توسعه تلاش خود برای مستحکم کردن مناسبات بین دو کشور است. بر اساس تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی اداره گمرک چین، گردش مالی بین دو کشور از ژانویه تا نوامبر سال 2018 میلادی با 27.8 درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در مجموع به رقم 97.23 میلیارد دلار رسید.

  صادرات کالاهای چینی به روسیه با 12 درصد افزایش به 43.45 میلیارد دلار رسید؛ در حالی که فروش کالاهای روسی به چین با 44.3 درصد افزایش به 53.78 میلیارد دلار رسید. در ماه نوامبر سال 2018 میلادی، مدیر ارشد اجرایی مرکز صادرات روسیه گفته بود که برآورد می شود حجم تجاری روسیه و چین با دو برابر افزایش به 100 میلیارد دلار خواهد رسید.

  بر پایه این گزارش، روسیه و چین در حال بکارگیری ارزهای ملی خود در تسویه حساب های دو جانبه به منظور کنار گذاشتن سلطه دلار آمریکا و دیگر ارزهای غربی به دلیل تحریم های ضد روسی و اعمال فشار تجاری بر روی پکن هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار