عصر بازارمدیران خودرو

چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟ + نمودار

عصر اعتبار- براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در پاییز سال جاری حدود ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۰۴ نفر در کشور دارای اشتغال ناقص هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این تعداد حدود ۲۳۹ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافته است.

چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟ + نمودار
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از میزان، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، بررسی نرخ مشارکت اقتصادیجمعیت 10 ساله و بیش‌تر نشان حاکی از آن است که 40.5 درصد جمعیت در سن کار 10 ساله و بیشتر از منظر اقتصادی فعال بوده اند یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.

  به علاوه نتایج این بررسی نشان می‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادی در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی کمتر بوده است.

  البته این آمار روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز 1396) 0.6 درصد افزایش داشته است.

  همچنین نسبت اشتغال جمعیت 10 ساله و بیش‌تر بیانگر آن است که 35.7 درصد از جمعیت در سن کار (10 ساله و بیش‌تر) شاغل بوده اند و این شاخص در بین مردان بیش‌تر از زنان و در نقاط روستایی بیش‌تر از نقاط شهری بوده است.

  گفتنی است میزان اشتغال ناقص در پاییز 97 حدود 2 میلیون و 796 هزار نفر و 404 است که این رقم در پاییز 96 حدود 2 میلیون و 557 هزار و 262 نفر بوده است، که نسبت به سال گذشته حدود 239 هزار و 142 نفر بیشتر شده است.

  چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟ + نمودار

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار