عصر بازارمدیران خودرو

سارقان گوشى‌هاى تلفن همراه اپل به دنبال سرقت اپل آى‌دى هستند

عصر اعتبار- رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى از شگرد جدید مجرمان سایبرى در سرقت گوشى‌هاى تلفن همراه اپل خبر داده و هشدارهایى را به دارندگان محصولات این شرکت ارائه کرد.

سارقان گوشى‌هاى تلفن همراه اپل به دنبال سرقت اپل آى‌دى هستند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از میزان، سرهنگ" جواد جهانشیرى" در تشریح این خبر گفت: در پى‌مراجعه تعدادى از شهروندان که سابقا گوشى تلفن همراه اپل آن‌ها به سرقت رفته بود، این شهروندان عنوان داشتند که پس از مدتى پیامکى از سوى شرکت اپل مبنى بر پیداشدن گوشى مفقود شده، به دست آن‌ها رسیده که پس از وارد شدن به سایت شرکت اپل هیچ مشخصاتى از گوشى تلفن همراه خود را مشاهده نکرده و پس از آن حساب کاربرى اپل (Apple ID) آن‌ها نیز به سرقت رفته است.

  سرهنگ جهانشیرى افزود: با توجه به اظهارات اخذ شده، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفته و پس از انجام تحقیقات و بررسى‌هاى فنى مشخص شد پیامکى که براى مال باختگان ارسال شده جعلى بوده و آن‌ها را به یک سایت فیشینگ هدایت کرده است.

  وی در تشریح این شیوه گفت: سارقانى که قبلا گوشى را به سرقت برده بودند با یک تله فیشینگ اقدام به ارسال یک پیامک جعلی و ارسال لینکی در پوشش جعلی شرکت اپل آی‌دی کرده و از مالکان محصولات اپل درخواست رمز و نام کاربری اپل آی‌دی و مکان مفقود شدن یا سرقت گوشی را می‌کنند و از این طریق پس از ارسال اطلاعات خواسته‌شده، به تمامی اطلاعات موجود در سیستم کاربر دسترسی پیدا می‌کنند.

  سرهنگ جواد جهانشیرى با اشاره به این که برای استفاده از نرم‌افزار‌ها و امکانات محصولات اپل نظیر آی‌پد و آیفون که سیستم عامل IOS دارند نیازمند داشتن یک حساب کاربری فعال اپل یا همان اپل آی‌دی هستیم، افزود: این امر باعث شده تا در صورت سرقت این محصولات بتوان با استفاده از شبکه ابرى ICloud اپل موقعیت گوشى تلفن همراه و سایر اطلاعات داخل آن را از راه دور به محض اتصال به اینترنت کنترل کرد. از این رو سارقان هم که از این موضوع مطلع هستند و به دنبال دست یافتن به مشخصات حساب کاربرى اپل و سرقت آن هستند.

  این مقام انتظامى به دارندگان محصولات اپل هشدار داد: در صورت سرقت تلفن همراه به یاد داشته باشید که سارقان به دنبال سرقت اپل آى‌دى شما نیز هستند از این رو لازم است دارندگان این محصولات نسبت به رعایت مسائل امنیتی و پرهیز از افشای رمز اپل آی‌دی خود و ارسال به صفحات شبیه‌سازی شده و جعلی اجتناب کنند.

  شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویداد‌ها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار