عصر بازارمدیران خودرو

جمع‌آوری ۴۱۱ میلیارد تومان زکات در کشور تا پایان آذر

عصر اعتبار- مدیرکل امور اجرایی زکات کشور از جمع‌آوری ۴۱۱ میلیارد تومان زکات در کشور طی امسال‌ (۱۳۹۷) تا پایان آذر خبر داد.

جمع‌آوری ۴۱۱ میلیارد تومان زکات در کشور تا پایان آذر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد سراب‌نشین در جلسه شورای زکات لرستان که در محل سالن اجتماعات کمیته امداد امام (ره) برگزار شد، با اشاره به این‌که لرستان در بحث زکات رتبه سوم برتر کشور را داراست، گفت: در صداوسیما برای بحث زکات تلاش بیشتری صورت گیرد.

  وی با بیان این مطلب که برای تبلیغ زکات نباید هزینه‌ای برای صداوسیما پرداخت شود، ادامه داد: تمام هزینه‌های مربوط به جمع‌آوری زکات از محل اعتبارات کمیته امداد امام (ره) هزینه می‌شود و از زکات جمع‌آوری‌شده هزینه‌ای برداشت نمی‌شود.

  سراب‌نشین با اشاره به این‌که تمام زکات جمع‌آوری‌شده در همان محل و مناطق هزینه می‌شود، اضافه کرد: کل زکات در 9 ماهه اول سال‌جاری 411 میلیارد تومان بوده است که 276 میلیارد تومان زکات مال و 135 میلیارد تومان نیز زکات فطریه است.

  مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با بیان این مطلب که 99 درصد زکات جمع‌آوری‌شده هزینه شده است، اضافه کرد: 75 درصد زکات جمع‌آوری‌شده صرف امور محرومان و 25 درصد صرف پروژه‌های عمرانی شده است.

  وی با اعلام این‌که در سال 1397، یک‌میلیون و 700 هزار نفر از مددجویان از زکات استفاده کردند، یادآور شد: یک‌هزار و 339 واحد مسکونی نیز از محل زکات ساخته شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی