عصر بازار

زنجانی‌ها بیش از ۷ میلیارد تومان به مراکز نیکوکاری کمک کردند

عصر اعتبار- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: ۷ میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق ۲۵ مرکز نیکوکاری استان زنجان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع‌شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

زنجانی‌ها بیش از ۷ میلیارد تومان به مراکز نیکوکاری کمک کردند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، هدایت صفری اظهار داشت: هدف از ایجاد این مراکز را ترویج و توسعه فرهنگ انفاق، احسان نیکوکاری و و هم‌افزایی در اقدامات نیکوکارانه و بهره‌گیری از حضور، تخصص و مهارت خیران، تشکیل شبکه‌های محلی، صنفی و تخصصی، ایجاد ارتباط مناسب و منطقی بین نیازهای نیازمندان و توانمندی مردم از اهداف دیگر ایجاد مراکز نیکوکاری است.

  وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری 7 میلیارد و 763 میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق مراکز نیکوکاری انجام گرفت, افزود: یک میلیارد و 500 میلیون تومان از این میزان کمک‌های جمع‌آوری‌شده به‌صورت نقدی و الباقی به‌صورت کالایی است که از طریق این مراکز به نیازمندان همان محل پرداخت‌شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان بابیان اینکه, کمیته امداد هیچ‌گونه دخالتی در نحوه توزیع کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری نداشته و فقط نقش نظارتی دارد، گفت: فعالیت این مراکز با مدیریت مردم و خیرین، با محوریت مساجد و زیر نظر این نهاد انجام می‌شود.

  وی ابراز کرد: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مؤثری در تسریع کمک به نیازمندان و محرومان جامعه دارد.

  صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر 25 مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و نظارت کمیته امداد در استان زنجان فعالیت می‌کنند،گفت: پنج مرکز نیکوکاری در شهرستانهای خدابنده، ابهر وزنجان و یک مرکز نیز در تیپ 216 زرهی زنجان در ایام الله دهه مبارک به این مراکز افزوده شد.

  مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: واگذاری کارها به مردم با محوریت مساجد و رویکرد فقرزدایی سبب بالا رفتن نرخ شتاب خدمات‌رسانی به نیازمندان وکاهش مراجعات به امدادمی شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی