عصر بازارمدیران خودرو

عملیاتی شدن سوئیفت بومی بین روسیه و چین

عصر اعتبار- بانک های روسی و چینی در راستای افزایش حجم تجاری ۲ کشور به سامانه های سوئیفت بومی شده ملحق شدند.

عملیاتی شدن سوئیفت بومی بین روسیه و چین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، ولادیمیر شاپاولاوف رییس بخش رگولاتورهای خارجی در بانک مرکزی روسیه اعلام کرد چندین بانک روسی به نظام پرداخت های بین المللی چین موسوم به CIPS ملحق شده اند تا عملیات های بانکی بین 2 کشور با سهولت بیشتری انجام گیرد.
  وی افزود: در راستای همکاری در نظام های پرداخت، تعدادی از بانک ها در حال حاضر به سامانه CIPS ملحق شده اند که به آنها اجازه تسهیل در پرداخت ها را در یک سازو کار طراحی شده را می دهد.

  بانک مرکزی روسیه امیدوار است بانک های چینی به سوئیفت روسی موسوم به SPFS توجه بیشتری کنند تا حجم تجارت 2 جانبه بین چین و روسیه افزایش پیدا کند.

  روسیه بطور فعالانه در حال نشان دادن شبکه SPFS است که در سال 2014 میلادی در پاسخ به تهدیدهای ایالات متحده بمنظور قطع دسترسی این کشور از سوئیفت راه اندازی کرد. اولین تراکنش در این نظام پرداخت برای بنگاه های اقتصادی غیر بانکی توسط غول نفتی روسیه یعنی روس نفت در دسامبر سال 2017 میلادی انجام گرفت.

  در حال حاضر تقریبا 500 بنگاه اقتصادی از جمله موسسات مالی و شرکت های بزرگ روسی به این سامانه ملحق شده اند. چند روز پیش بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که جایگزین سامانه روسی برای سوئیفت پیشرفت قابل توجهی کرده است و با استانداردهای جهانی سازگار است و بازیگران خارجی می توانند به آن ملحق شوند. برخی از بانک های خارجی در حال حاضر به سامانه SPFS ملحق شده اند. 

  بر پایه این گزارش، سوئیفت یک شبکه پرداخت بین المللی است که اجازه می دهد اطلاعات در مورد تراکنش های مالی به سرتاسر جهان ارسال یا دریافت شود. بیش از 11 هزار موسسه مالی در بیش از 200 کشور جهان به سامانه سوئیفت متصل هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو