عصر بازارمدیران خودرو

بانک توسعه آسیا:

گرایش رشد اقتصاد چین همچنان قوی است

عصر اعتبار- بانک توسعه آسیا در تازه ترین گزارش خود که روز گذشته (پنجشنبه) با عنوان «دورنمای توسعه آسیا ۲۰۱۹» منتشر شد اعلام کرد گرایش رشد اقتصاد چین همچنان قوی است.

گرایش رشد اقتصاد چین همچنان قوی است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، رادیو بین المللی چین روز جمعه گزارش کرد بر اساس این گزارش هر چند که به دنبال پایین آمدن رشد درآمد خانواده ها، پیش بینی مصرفی چین کاهش می یابد، اما در چند سال آینده، مصرف همچنان نیروی محرکه اصلی برای کمک به رشد اقتصاد چین است.
  یاسویوکی ساوادا اقتصادان ارشد بانک توسعه آسیا در این باره عنوان کرد: هر چند که سرعت رشد اقتصاد چین کند شده است، اما گرایش رشد اقتصاد این کشور همچنان قوی است.
  او افزود: در صورتی که ابهام اقتصادی افزایش یابد، سرعت رشد اقتصاد نیز به طور مستمر کند می شود، اما چین در اوایل سال جاری اصلاحات دارایی را اعلام کرد، این خبر خوب برای کمک به افزایش مصرف داخلی چین یاری کننده است.
  در عین حال بانک توسعه آسیا پیش بینی خود از رشد اقتصادی در هند و آسیا جنوب شرقی را در سال جاری میلادی به دلیل ریسک های جهانی ناشی از تتنش های تجاری و نگرانی بر سر برگزیت بدون توافق، کاهش داده است.
  بانک توسعه آسیا در 22 آگوست سال 1966 به ‌منظور توسعه اقتصاد کشورهای آسیایی بنا شده ‌است این بانک که تحت نام UNESCAP یعنی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای کشورهای آسیایی و شرق دور فعالیت دارد، در آغاز 31 عضو داشت اما فعلاً دارای 67 عضو است از جمله 48 عضو از داخل آسیا و اقیانوس آرام و 19 اعضای آن خارج کشورهای آسیایی هستند.
  این بانک متعلق به بانک جهانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو