عصر بازارمدیران خودرو

تغییرات نرخ تورم نقطه‌ای؛

فاصله تورمی دهک‌ها افزایش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران از افزایش فاصله تورمی دهک‌های مختلف هزینه‌ای در اسفند ماه سال گذشته خبر داد. همچنین کمترین نرخ تورم مربوط به دهک اول با ۴۷.۴ درصد و بالاترین نرخ نیز در دهک دهم با ۵۱.۴ درصد بود.

فاصله تورمی دهک‌ها افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به 3.0 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (2.8 درصد) 0.2 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0.7 واحد درصد و در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 1.2 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

  بر اساس این جدول شاخص کل تورم نقطه ای اسفند 97، رقم 47.5 درصد گزارش شده به گونه ای که تورم نقطه ای دهک اول 47.4 درصد و دهک دهم 51.4 درصد بوده است.

  همچنین تورم نقطه ای در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در همین ماه در کل کشور 74.4 درصد عنوان شده که در این ماه دهک اول 67.8 درصد و دهک دهم 77.6 گزارش شده است.

  علاوه بر این تورم نقطه‌ای گروه کالاهای غیر خوراکی و خدمات کل کشور نیز در اسفند ماه سال گذشته 36.9 درصد گزارش شده که دهک اول 31 درصد و سهم دهک دهم در این گروه 45.7 درصد محاسبه شده است.

  تورم نقطه‌ای دهک‌ها با تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور نسبت به ماه مشابه سال قبل، برای ماه جاری و ماه قبل در جدول زیر آمده است:

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو