عصر بازارمدیران خودرو

رشد ارزش سهام عدالت همزمان با رونق بورس

عصر اعتبار- ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت با توجه به رشدهای اخیر شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام، در حال حاضر ۱۱۲۹ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

رشد ارزش سهام عدالت همزمان با رونق بورس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، در پرتفوی سهام عدالت 49 شرکت وجود دارد که ارزش مقطع واگذاری آنها 266 هزار و 363 میلیارد ریال بوده است که با توجه به رشدهای اخیر شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه ارزش روز پرتفوی بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و 1129 هزار و 657 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

  بر این اساس نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از 49 شرکت حاضر در این سبد تعداد 35 شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها 227 هزار و 825 میلیارد ریال و ارزش روز آنها 1091هزار و 119میلیارد ریال حساب شده است.

  بعلاوه این که در این پرتفوی، 14 شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها 38 هزار و 538 میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مبلغ برآورد شده است.

  این گزارش می‌افزاید: با توجه به افزایش قیمتی که نمادهای مختلف و شاخص بورس و فرابورس در بازار سهام در هفته‌های گذشته تجربه کرده‌اند که موجب افزایش ارزش مجموع پرتفوی سهام عدالت تا حدود 5 برابری شده است، بنظر می‌رسد در حال حاضر ارزش سهام عدالت هر یک مشمولان بین حدود 5 برابر شده باشد. به عنوان مثال اگر اصل سهام عدالت مشمولی، یک میلیون تومان باشد، در حال حاضر ارزش روز سهام عدالت وی 5 میلیون تومان شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی