عصر بازار

رشد ۱.۴ درصدی نسبت به سال قبل؛

۱ میلیون و ۶۴۰ هزار نفر اشتغال ناقص دارند

عصر اعتبار- سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که ۱۰.۸ درصد جمعیت شاغل،دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مردان بیش از زنان و در نقاط روستایی بیش تر از نقاط روستایی بالاتر است.

۱ میلیون و ۶۴۰ هزار نفر اشتغال ناقص دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم،بررسی نرخ بیکاری افراد10 ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که 12.0 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال96، 0.1 درصد افزایش یافته است.

  اشتغال ناقص به نرخ بیکاری نزدیک شد

  بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در سال 1397، 10.8درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از 44 ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که 38.3  درصد از شاغلین 10 ساله و بیش‌تر، 49 ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

  طبق آمار چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 97 اشتغال ناقص حدود 10.8 کل کشور است،تعداد اشتغال ناقص2میلیون و 582 هزار و 154 نفراست. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که شاخص های مذکور نسبت به سال قبل 1.4 درصد افزایش یافته است. یعنی حدود 134هزار و 34 نفر به تعداد شاغلان ناقص در سال 97 افزوده شده است. اشتغال ناقص در سال 97 حدود 9.4 درصد و 1میلیون و 640 هزار و 293 نفر در نقاط شهری و نرخ اشتغال ناقص در مناطق روستایی حدود 14.6 درصد که این نرخ 941هزار و 860نفر است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو