عصر بازار

کاهش شدید سرمایه‌گذاری چین در اروپا

عصر اعتبار- سرمایه گذاری چین در اروپا در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حدود به یک سوم کاهش یافته است.

کاهش شدید سرمایه‌گذاری چین در اروپا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مؤسسه "مک کینزی" در گزارشی اعلام کرده است حجم سرمایه‌گذاری چین در کشورهای اروپایی از 80 میلیارد دلار در سال 2017 به 22.5 میلیارد دلار در سال 2018 کاهش یافته است. این کاهش در آمریکا نیز مشهود بوده است به گونه‌ای که حجم این سرمایه‌گذاری از 111 میلیارد دلار در سال 2017 به 30 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است.

  سختگیری بیشتر دولت چین بر روی شرکت‌های بزرگ این کشور در استفاده از اهرم‌های بدهی باعث شده است تا بسیاری از این شرکت‌ها دارایی‌های خارجی خود را واگذار کنند. علاوه بر این مساله، کاهش اطمینان به اقتصاد جهانی و محدودیت‌های قانونی باعث کاهش تمایل چینی‌ها به سرمایه گذاری در قاره سبز شده است.

  در نظرسنجی صورت گرفته توسط شورای تجارت جهانی چین از فعالان تجاری، 78.63 درصد آنها کماکان اروپا را برای سرمایه‌گذاری ترجیح می‌دهند در حالی این رقم برای آمریکا 10.26 درصد است.

  در ماه‌های اخیر شرکت‌های بزرگ چینی نظیر " آنبانگ"، " اچ ان ای"، " فوسوم اینترنشنال" و " وندا گروپ" میلیاردها دلار از دارایی‌های خود در آمریکا را به فروش رسانده‌اند و یا قصد فروش آن‌ها را دارند. از سوی دیگر اما بیش از 80 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند کشورهای اروپایی با آنها رفتار تبعیض امیزی در مقایسه با سرمایه گذاران اروپایی دارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو