عصر بازار

رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بخش‌خصوصی

عصر اعتبار- رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بخش غیر دولتی را از طریق اسناد تسویه و به وسیله تهاتر پرداخت کرده‌ایم.

پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بخش‌خصوصی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت - معاون رییس جمهور - در یکصد و سی امین جلسه نهاد تعامل اظهار کرد: پارسال بیش از 54 هزار و 399 میلیارد تومان برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از سوی دولت پرداخت شده که از این رقم حدود 21 هزار و 673 میلیارد تومان به صورت نقدی و حدود 19 هزار و 800 میلیارد تومان هم از طریق اسناد خزانه بوده است.

  وی افزود: با توجه به تعامل سازنده میان سازمان برنامه و بودجه کشور و شورای هماهنگی، جلسات مشترک برای بررسی تفاوت نرخ تنزیل اسناد و نرخ حفظ قدرت خرید و توافق در زمینه یاد شده باید استمرار داشته باشد.

  طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت تصریح کرد: رشد بودجه جاری سال 1397 نسبت به سال 1396 به میزان 13 درصد است، اما در بودجه عمرانی این افزایش 30 درصد بوده است.

  رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار امیدواری کرد که در سال 1398 هم به امید خداوند این رویه استمرار داشته باشد.

  به گفته وی، تاکنون 67 هزار ملیارد تومان اوراق مالی اسلامی بدون حتی یک روز تأخیر باز پرداخت شده است و باقی مانده آن نیز تا پایان سال 1400 تادیه خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو