عصر بازار

پایان خردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی است

عصر اعتبار- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: معافیت مالیاتی تنها شامل کسانی می‌شود که به موقع اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال کنند در غیر این صورت علاوه بر نگرفتن معافیت، ۳۰ درصد نیز دچار جریمه می‌شوند.

پایان خردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، یوسف یعقوبی‌نژاد امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه٬ پایان خردادماه را آخرین مهلت ارسال اظهارنامه برای مودیان مالیاتی عنوان کرد و اظهار داشت: معافیت مالیاتی تنها شامل کسانی می‌شود که به موقع اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال کنند در غیر این صورت علاوه بر نگرفتن معافیت، 30 درصد نیز دچار جریمه می‌شوند.

  وی در ادامه به بیان عنوان گروه‌های صاحبان مشاغل پرداخت و افزود: صاحبان مشاغل با درآمد سالانه بیش از 3 میلیارد تومان در گروه یک، درآمد 1 تا 3 میلیارد تومان در گروه 2 و صاحبان مشاغل با درآمد سالانه زیر 1 میلیارد تومان در گروه سوم قرار دارند. قریب به 80 درصد صاحبان مشاغل در استان در گروه سوم قرار دارند.

  یعقوبی نژاد با تاکید بر این که امیدواریم با اطلاع رسانی دقیق٬ مودیان ارائه اظهارنامه را به روزهای آخر موکول نکنند گفت: کسانی که اظهارنامه یا فرم مالیاتی را به موقع تسلیم می‌کنند می‌توانند مالیات مشخص شده را به صورت اقساط مساوی طی 4 ماه پرداخت کنند.

  مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در خصوص دستورالعمل پرداخت مالیات برای خریداران سکه٬ عنوان داشت: کسانی که تا 20 سکه در سال 97 خریداری کردند معاف از مالیات هستند، اما دارندگان 20 تا 30 سکه به ازای هر سکه 150 هزار تومان، دارندگان 60 تا 100 سکه به ازای هر سکه 200 هزار تومان و دارندگان 100 تا 200 سکه به ازای هر سکه دویست و پنجاه هزار تومان مالیات باید پرداخت کنند.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته 282 میلیارد تومان وصول درآمد مالیاتی داشته‌ایم٬ افزود: اشخاص حقوقی دولتی و خصوصی که 4 هزار شرکت و موسسه را شامل می‌شود 28 درصد، حقیقی دولتی و خصوصی 23 درصد، صاحبان مشاغل، مستغلات٬ نقل و انتقالات و سرقفلی‌ها 37 درصد از این درآمدها را شامل می‌شوند.

  یعقوبی نژاد در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی استان گفت: از 7 شرکت بزرگ استان که اسناد و مدارک خود را ارائه کردند٬ دو شرکت دچار زیان شده بودند که امور مالیاتی زیان آنان را پرداخت کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی