عصر بازار

عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در ۲۲ تیر ماه

عصر اعتبار- بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز به قیمت کل پایه ۱۰۹۶ میلیارد ریال در روز ۲۲ تیرماه امسال از طریق بورس اوراق بهادار واگذار می‌شود.

عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در ۲۲ تیر ماه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، چندی پیش بود که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد در راستای عرضه سهام دولت در شرکت‌های بزرگ قصد دارد بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز شامل 639 میلیون و 567 هزار و 777 سهم را در بورس اوراق بهادار به‌صورت نقد عرضه کند.

  بر این اساس زمان عرضه این بلوک بیمه‌ای مشخص شد و قرار است این بلوک بیمه‌ای در روز شنبه، 22 تیرماه امسال به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز قبل از عرضه) به اضافه 20 درصد به شرط آن که از مبلغ 1581 ریال کمتر نباشد روانه میز فروش شود.

  این گزارش می‌افزاید: بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز به ارزش کل پایه یک هزار و 96 میلیارد و 530 میلیون و 655 هزارو 437 ریال و به مبلغ سپرده 109 میلیارد و 653 میلیون و 65 هزار و 544 ریال برای این مزایده آگهی شده است.

  همچنین در حال حاضر دولت با 17.34 درصد، شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با 18.9 درصد، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین  با 15.64 درصد، موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با 13.06 درصد، شرکت تعاونی خردمندان صابر عصر با 9.5 درصد، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت با 8.72 درصد، شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با 5.1 درصد، صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر با 2 درصد سهامداران عمده شرکت بینه البرز هستند.

  شایان ذکر است در جلسه اخیر هیئت واگذاری با عرضه باقی‌مانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی شامل شرکت‌های پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه‌ای شامل بیمه البرز و بیمه اتکایی امین و همچنین هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و سایپا و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه‌گذاری ملی ایران موافقت و مقرر شد سهام این شرکت‌ها به‌صورت بلوکی و یکجا مطابق مقررات به عموم متقاضیان واگذار شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار