عصر بازار

آمادگی ایران برای میزبانی اجلاس صندوق‌های حامی اکوسیستم نوآوری در کشورهای در حال توسعه

عصر اعتبار- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در دیدار با مدیرکل مرکز علم و فناوری کشورهای غیرمتعهد و در حال توسعه از آمادگی این صندوق برای میزبانی نمایندگان صندوق‌های حامی اکوسیستم نوآوری فعال در این کشورها در تهران خبر داد.

آمادگی ایران برای میزبانی اجلاس صندوق‌های حامی اکوسیستم نوآوری در کشورهای در حال توسعه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در حاشیه کارگاه بین‌المللی "سیاستگذاری در ترویج علم، فناوری و نوآوری"، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با دکتر "آمیتاوا باندوپادیایی" مدیرکل مرکز علم و فناوری کشورهای غیر متعهد دیدار و گفت‌وگو کرد.

  در این دیدار دکتر وحدت پیشنهاد برگزاری یک کارگاه جهت بررسی فرصت‌ها و موانع همکاری مشترک بین صندق‌های حامی اکوسیستم فناوری را مطرح کرد و گفت: در این پنل می‌توان به بررسی نقش و جایگاه نهادهای تأمین مالی، تعریف مکانیزم‌های نوین همکاری در راستای ارتقای سطح نوآوری توسط مرکز علم و فناوری کشورهای عدم تعهد و در حال توسعه پرداخت و درباره آن بحث و تبادل نظر کرد.

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: ما آمادگی داریم تا میزبان چنین اجلاسی با حضور نمایندگان صندوق‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر (VC) از دیگر کشورها و نیز نمایندگان صندوق‌های دولتی حامی اکوسیستم نوآوری در کشورهای غیرمتعهد در تهران باشیم.

  در این دیدار همچنین موضوع همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های حوزه فناوری کشور هند مطرح شد و پیرامون نهایی شدن اسناد همکاری این نهادها با یکدیگر تبادل نظر کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی