عصر بازارمدیران خودرو

آسیا در رشد اقتصادی گوی سبقت را از سایر قاره‌ها ربود

عصر اعتبار- در سال ۲۰۲۰ آسیا در بین سایر قاره ها شاهد بیشترین رشد اقتصادی خواهد بود و رشد اقتصادی این قاره به ۷ درصد خواهد رسید.

آسیا در رشد اقتصادی گوی سبقت را از سایر قاره‌ها ربود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین, پیش بینی می شود که در سال پیش رو یعنی سال 2019 و سال 2020 تولیدات داخلی کشورهای آسیایی به حداکثر خودش تا کنون برسد و در این بین کشور هند بیشترین رشد اقتصادی را تجربه خواهد کرد ولی نکته ای که در اینجا توجه همگان را به خودش جلب کرده عدم حضور چین در فهرست این کشورها است.

  کشورهایی که در سال پیش رو  و سال 2020 بیشتین رشد اقتصادی در آسیا تجربه خواهند کرد عبارتند از: ویتنام, فیلیپین, بنگلادش, میانمار و هند.

  تولیدات داخلی کشورهایی که نام برده شد در سال 2019 و 2020 عاملی است برای رشد اقتصادی این کشورها ولی این اتفاق به معنای این نیست که مردم این کشورها از این به بعد در رفاه زندگی خواهند کرد و همه آنها به مواد غذایی و خدمات دسترسی خواهند داشت ولی حداقلش این است که درآمد بیشتری را برای مردم ایجاد می کند و درآمد بیشتر باعث رفاه بیشتر می شود.

  با این حال چین که یکی از غول های اقتصادی جهان است در این فهرست حضور ندارد و گویا امسال شاهد رشد اقتصادی 7 درصدی سایر کشوره خواهد بود.

  چین چهار دهه است که در فهرست رشد اقتصادی آسیا حضور دارد ولی امسال به لطف امریکا اینگونه نشد.

  در سال گذشته اقتصاد چین با رشد 6.6 درصدی مواجهه شد و این در مقابل سال قبلش کم تر است که اقتصاد این کشور با رشد 6.8 مواجهه شده بود.

  سازمان آمار آسیا در این خصوص می گوید پیش بینی می شود که رشد اقتصادی چین بر 6.2 درصد ثابت بماند.

  درست است که چین درگیر جنگ تجاری با آمریکا است و تجارت این کشور در این جنگ کاهش یافته است اما تولیدات داخلی این کشور هنوز هم بالا است و این عاملی است که مانع سقوط اقتصاد چین می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو